Zahajovací koncerty Komorní filharmonie Pardubice s Václavem Hudečkem

Pardubice – Již v pondělí 12. září zahájí Komorní filharmonie Pardubice novou sezonu. K této výjimečné příležitosti si pardubická filharmonie přizvala houslového virtuosa Václava Hudečka, kterého doprovodí při provedení Dvořákova houslového koncertu a moll. Koncertní program Václav Hudeček 70, který bude zároveň připomínkou letošního životního jubilea známého houslisty, filharmonici zopakují ještě v úterý 12. září a také ve středu 13. září. Koncerty se konají od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby. 

„Prodej předplatného byl již ukončen. Máme radost, že se k nám abonenti, po celé minulé sezoně bez předplatného, navrátili v hojném počtu a spolu s nimi i mnozí noví. Nyní je již možné zakoupit pouze jednotlivé vstupenky, a to jak na zahajovací koncerty, tak na kterýkoliv z dalších klasických koncertů sezony. V prodeji je tak už kompletní sezona, včetně mimořádných koncertů. Ačkoliv je teprve září, zájem je už o oblíbený vánoční a silvestrovský program i únorové promítání grotesky s filharmonií," uvedla Kristina Šlaisová z oddělení předprodeje.  

Program zahajovacích koncertů pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka láka hudební díla třech velikánů, kterými jsou tentokrát Mozart, Dvořák a Haydn. „Na úvod zazní předehra z Mozartovy opery Únos ze serailu, následovat bude Dvořákův Koncert pro housle a orchestr a moll, který je klenotem české hudby a patří ke kmenovým skladbám repertoáru našeho hosta. Druhá polovina večera bude patřit Haydnově „Vojenské" symfonii," uvedla tisková mluvčí Andrea Žeravíková. 

„S tímto koncertním programem zamíříme ještě také do sousední Chrudimi, kde vystoupíme ve čtvrtek 15. září od 19 hodin ve Fibichově sále v rámci Chrudimských hudebních večerů. Kdo by tedy nestihl jeden z našich tří zahajovacích koncertů v Pardubicích, má ještě tuto jednu příležitost. Naše filharmonie spolupracuje s Václavem Hudečkem takřka po celou jeho profesní kariéru. Při provedení Dvořákova houslového koncertu jsme jej doprovázeli již v roce 1973 a nadále jsme se s mistrem potkávali na jednom podiu při různých příležitostech. Letos k nám zavítal i v rámci festivalu Pardubické hudební jaro a naposledy jsme jej tu měli v létě, kdy jsme měli tu čest s mistrem natočit několik minut do připravovaného dokumentu o jeho životě. Dokument Múzy Václava Hudečka bude premiérován na festivalu Zlatá Praha již 23. září, " prozradila koncertní manažerka Vladislava Kopecká.

Vstupenky: www.kfpar.cz

Autor: Andrea Žeravíková
Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice