Na módní přehlídce v Machoňově pasáži zářily také děti. Ocenili je i Zdeněk Mahdal a Martin Maxa

Pardubice – Pardubická smetánka se sešla v pátek večer na akci, kterou uspořádala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje v Machoňově pasáži a která nesla název Fashion Day 2022. „Tuto módní přehlídku organizujeme už počtvrté," uvedl předseda představenstva Krajské hospodářské komory Pardubického kraje Jozef Koprivňanský.

Zdeněk Mahdal se bál komory

„Módě vůbec nerozumím, živím se hlavně dabingem, ale občas dělám kašpárka na podobných akcích, jako je tato," vtipkoval moderátor Fashion Day 2022 Zdeněk Mahdal. „Když mi můj dobrý kamarád Pepa Koprivňanský vyprávěl, že v komoře chystá přehlídku, tak jsem vůbec netušil, do jaké komory mě chce ten kluk zatáhnout," svěřil se s úsměvem Zdeněk Mahdal.

Koupit šaty nebo tři dny doma topit?

Během slavnostního večera měli diváci možnost spatřit atraktivní modely dámských šatů, luxusní módní doplňky i dětské podzimní oblečení. „Děti mám rád, sám jich mám pět. Zaujala mě jejich famózní choreografie. Je vidět, že čerpaly inspiraci u maminek," všiml si moderátor, který se zamyslel také nad rolí mužů na módních přehlídkách. „Muži plní hlavně roli sponzorů, aby své drahé polovičky oblékly třeba na blížící se Velkou pardubickou. Pak je třeba zvážit, jestli dámy budou mít šaty za 10 tisíc anebo při dnešních cenách energií budete moct doma tři dny topit," žertoval Zdeněk Mahdal.

Fashion Day 2022 / akci uspořádala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje v Machoňově pasáži
« z 5 »

Martin Maxa zpíval a děti spontánně tančily

Hlavní hudební hvězdou Fashion Day 2022 byl zpěvák Martin Maxa. „Snad vám nezkazím večer mými písničkami," prohlásil na úvod a společně se zpěvačkou Janou Kociánovou pak zanotoval i duet, který spolu kdysi natočili. „Už je to dlouhá doba. Přiznám se, že jsem ho nechtěl na této akci zpívat. I když jsem text sám napsal, vůbec jsem si ho nepamatoval. Naštěstí mi ho Jana vytiskla. Ale veškeré faux pas jde za mnou, přece jen už jsem skoro v důchodovém věku," smál se 61letý zpěvák, jehož pobavil i roztomilý závěr programu. Když zpíval píseň Ráno v ulicích, opanovaly přehlídkové molo děti a publiku nabídly spontánní, ale přitom hodně vydařenou taneční choreografii.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Jiří Sejkora