Zachránila seniora před utonutím…

Pardubice – Pomoct může i všímavost a to, že nezůstanete lhostejní. Právě tyhle dvě zdánlivé maličkosti mohou zachránit život přesně tak, jak to udělala paní Mirce z Pardubic. Ta svým telefonátem na tísňovou linku přivolala pomoc seniorovi, kterému hrozilo utonutí poté, co u sídliště Labský palouk sjel s kolem z cyklostezky do Labe.

Správné rozhodnutí a reakci paní Mirky ocenil primátor Pardubic Martin Charvát i ředitel Městské policie Pardubice Rostislav Hübl – poděkováním i květinou.

K události došlo 9. května krátce po půlnoci. Paní Mirka, která pracuje jako zdravotní sestra, je i čtenářkou a chodí později spát. Z okna svého bytu ale při čtení zaslechla slabé volání, které se jí zdálo jako volání o pomoc. Nedalo jí to, ale v noční tmě neměla šanci nic zahlédnout. Přesto ale celou věc nenechala být a se svou obavou se svěřila tísňové lince 156 i 158. Hlídka strážníků, která na místo vyrazila její oznámení prověřit, našla seniora, který se z posledních sil držel stébel trávy na břehu Labe. Tam se dostal poté, co i se svým kolem sjel z cyklostezky. Uprostřed noci by zřejmě svůj boj o život prohrál, nebýt telefonátu paní Mirky, který k němu nakonec přivedlo pomoc.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice