Zachráněná dovolená

Pardubice – Není nic horšího, než při cestě na dovolenou zjistit, že nemáte cestovní doklady. Představa drinku s paraplíčkem na pláži se rozplývá a vás se zmocňuje beznaděj, zoufalství i vztek. Ještěže naděje umírá jako poslední a v Pardubicích máme šikovné strážníky i železničáře.

Takže co se vlastně stalo? Na tísňovou linku zavolal zoufalý muž, který cestoval s partnerkou z Pardubic do Prahy na letiště. Na nástupišti počkali na příjezd rychlíku, do něj naskládali všechny kufry, nastoupili a odjeli. Během cesty ale zjistili, že to nejdůležitější zavazadlo, v kterém měli pasy, zůstalo opřené u výtahu na nástupišti. Strážníci ihned zalarmovali dozorčí haly, která na peróně skutečně zapomenutý batoh s doklady a penězi našla.

Strážníci předali dozorčí telefonní číslo na majitele batohu, s kterým se domluvila, že batoh předá personálu následujícího spoje jedoucího do Prahy a od nich si muž své zavazadlo převezme. Přesně o hodinu později strážníci obdrželi zprávu, že batoh je u majitele a exotická dovolená je zachráněna. Rádo se stalo a přejeme klidnou dovolenou! 

Partner volání neslyšel, sousedka naštěstí ano

Mít dobré sousedy je k nezaplacení. A tam, kde jejich možnosti nebo nápady končí, tam přichází na řadu strážníci. Nezvyklé a naléhavé volání mužského jména v jedenáct v noci zaslechla žena bydlící v sousedním bytě. Rozpoznala hlas své sousedky a dokázala též rozluštit, že žena neustále volá jméno svého přítele.

Protože žena věděla, že je sousedka hendikepovaná, měla obavu, že se stala nějaká nepříjemnost. Zavolala na tísňovou linku a požádala o pomoc. Zároveň se strážníky spolupracovala, pustila je do domu a dovedla je k bytu, odkud volání vycházelo. Po velmi důrazném bouchání a zvonění otevřel překvapený senior (78), který neměl tušení, co se děje. Kvůli své nedoslýchavosti totiž volání z vedlejšího pokoje neslyšel. 

Strážníci mu celou situaci vysvětlili a pak už spěchali na pomoc jeho přítelkyni. Žena skutečně ležela na zemi a kvůli svému zdravotnímu stavu nebyla schopna se sama zvednout. Strážníci ji pomohli zpět na nohy a posadili ji na postel. Seniorka byla v pořádku, takže lékařské ošetření nebylo potřeba. Sousedce děkujeme za všímavost i přivolání pomoci. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice