Začala rekonstrukce silnice v Klášterci nad Orlicí

Orlickoústecko – V pondělí začala rekonstrukce silnice číslo III/31218 v Klášterci nad Orlicí. Rekonstrukce probíhá v místech, kde obec budovala kanalizaci a je rozdělená do dvou etap. První etapa má být dokončena na konci října.

Komunikace se rekonstruuje od kraje obce směrem od Žamberka až po křižovatku se silnicí III/3112 u mostu přes Divokou Orlici. „Celková délka opravovaného úseku v této etapě je necelých 1,3 kilometru. Počítá se s kompletní výměnou asfaltových vrstev. V úsecích, kde to bude stávající stav vozovky vyžadovat, bude provedena výměna celé konstrukce," uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Michal Kortyš.

Součástí oprav je nové odvodnění, obnovy se dočkají také stávající opěrné zdi a dojde k vybudování nových opěrných zdí ve vybraných úsecích. Úsek získá nové svislé a vodorovné dopravní značení. „Rekonstrukce vyjde na necelých 30 milionů bez DPH a je rozdělena do dvou fází s ohledem na zajištění obslužnosti obce. První fáze stavby potrvá do 15. srpna, druhá začne 16. srpna a podle smlouvy bude silnice hotová do 29. října letošního roku," dodal Kortyš.
Objízdná trasa mezi Zbudovem a středem obce Klášterec nad Orlicí je vedena přes Líšnici a Pastviny. Omezena je i autobusová doprava, zastávka Zbudov je po dobu stavby uzavřená a platí výlukový jízdní řád.

Pardubický kraj počítá s tím, že následovat bude druhá etapa rekonstrukce silnice. „Druhou etapou bychom chtěli navázat v dalších letech. Naším původním záměrem bylo získat finanční prostředky z česko-polského příhraničního operačního programu, což však nebylo možné, a tak budeme rekonstrukce realizovat z vlastních zdrojů s využitím prostředků ze zvýšeného inkasa daňových příjmů loňského roku," uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj