Zábavná talk show Bez kostýmu tentokrát (nejen) o tanci…

Pardubice – Ve středu 16. října v 19.00 hodin odstartuje na Malé scéně Východočeského divadla Pardubice další sezóna diskusního pořadu Bez kostýmu aneb Povídání z herecké šatny, který připravuje a následně i moderuje dramaturgyně GRAND Festivalu smíchu Jana Uherová.

„V loňské sezóně jsme si povídali s Petrem Novotným o režii a s výtvarníkem Romanem Šolcem o tvorbě kostýmů. Ředitele divadla Petra Dohnala jsem představila jako režiséra dabingu a zazpívali jsme si s kapelou Kosteam, se kterou hrává náš ekonomický náměstek Bohumil Kos. A hosty byli samozřejmě i herci, vždyť především oni jsou v hledáčku našich diváků," rekapituluje Jana Uherová, která si do pokračování své talk show tentokrát pozvala herecký pár Petru Janečkovou a Ladislava Špinera. Jejich společnost doplní přední česká choreografka, lektorka a tanečnice Petra Parvoničová

„Petra a Láďa se už mnohokrát stali nejoblíbenějšími herci našeho souboru. Kromě talentu, kterým jsou obdařeni všichni pardubičtí herci, se mi tato dvojice zdá navíc dost všestranná. Hrají, zpívají, tančí, a proto bývají často obsazováni do významných rolí v muzikálových inscenacích. Petra dokonce vystudovala muzikálové herectví na brněnské JAMU, a je tedy k tomuto žánru předurčena, i když v poslední době ji potkávají většinou činoherní příležitosti," uvádí Jana Uherová.

Petru Parvoničovou do Východočeského divadla přivedl režisér Petr Novotný, když zde v roce 2009 inscenoval muzikál Chicago, poté následovala choreografie Tančírny a naposledy spolupráce na Zamilovaném Shakespearovi. „Petra s herci pracuje velmi specificky, díky své empatii a citlivosti dokáže vystihnout, kdo co umí, kde jsou jeho limity, či naopak přednosti, a co je pro něj nejlepší. Umí velmi přesně a vtipně pojmenovat jednotlivé pohyby a kroky, které je pak schopen zapamatovat si i absolutní laik. Jsem přesvědčená, že je schopná rozpohybovat úplně každého! Přes všechnu svou pečlivost a akurátnost dokáže do práce přinést radost, vtip a hravost a oplývá nakažlivou dobrou náladou," prozrazuje Jana Uherová.

Autor: Radek Smetana
Foto: Jiří Sejkora
Zdroj: Východočeské divadlo Pardubice