Z vloupání se vyklubala zdravotní komplikace

Pardubice – Rozbité okno u spolujezdce, vysypané sklo a u auta ležící cihla. Není divu, že kolemjdoucí pojal obavu, že došlo ke vloupání do vozu, proto zavolal na tísňovou linku městské policie.

Strážníci přes registrační značku zjistili provozovatele, kterého se pokusili kontaktovat. V mezičase další člen hlídky prověřoval okolí a zjistil, že řidič, který používá firemní vozidlo, bydlí nedaleko. Ten se ale nad rozbitým oknem nepozastavil, protože jak se ukázalo, udělal to sám. Musel. Když se totiž muž vracel z obědu domů, dostal glykemický šok. Inzulin měl ve voze, klíče od auta doma a v tu chvíli šlo o vteřiny. Nezbývalo mu nic jiného, než vzít cihlu a přes rozbité okénko se dostat k léku.

Jelikož bylo muži stále zle, vozidlo nechal tak, jak ho opustil a řekl si, že opravu zajistí, jakmile se mu udělá lépe. Jenže oznamovatel a strážníci byli rychlejší než mužova rekonvalescence. Nakonec na místo přijeli zástupci firmy, kteří si vozidlo převzali a zabezpečili. Zraněnému muži už bylo lépe, proto zůstal v domácí péči. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice