SOUNDTRACK festival 2022 startuje již tento čtvrtek. V české premiéře uvede světovou show Skyfall in Concert.

Poděbrady – Sedmý ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady proběhne 25 – 28 / 08 / 22. Celý program festivalu se uskuteční pod širým nebem – hlavní program pod poděbradským zámkem, doprovodný program pak v Centrálním lázeňském parku a na Jiřího náměstí. Programem provede moderátor Miloš Pokorný.

Ve čtvrtek 25/08 festival slavnostně zahájí JIŘÍ ŠEVČÍK & PIRATE SWING Band se svou swingovou crossover poctou filmu. Dvacetičlenné hudební těleso, které opakovaně spolupracovalo například se skupinou Queen odehraje hity z populárních českých i světových filmů jakými jsou Pelíšky, Trhák, Četník ze Saint Tropez, Hvězdné války, Deník Bridget Jones a další. Páteční odpoledne bude patřit tradiční české pohádce Lotrando a Zubejda. Písničkový soundtrack autorského dua Svěrák – Uhlíř bude proveden živě s velkoformátovou projekcí filmu. V hlavních rolích zamilovaného loupežníka a solimánské princezny se představí herecký pár Michaela a Roman Tomešovi.

Páteční večerní program nabídne Nejen filmové písně, nejen na přání… Vojta Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián, hudební setkání, při kterém se může stát cokoliv! Pánové z Tros Discotequos hrají národní písně či hity ze zahraničí a užívají si hudbu v netradiční formě. Provedení písní se odvíjí od atmosféry večera, nálady publika, souznění s kapelou a v neposlední řadě přání diváků. Repertoár žánrů a písní je neomezený – od populárních songů až po operní árie. Na show Tros Discotequos naváže afterparty legendy klubové scény DJ Akvamena. „Páteční večer bude jedna velká párty. Večer si zcela jistě užijí všichni milovníci skvělé hudby, tance a humoru. Večer odstartují Tros Discotequos se svou nepředvídatelnou show, na kterou volně naváže afterparty DJ Akvamena. Spát se půjde až v sobotu k ránu," říká Michal Dvořák, zakladatel a ředitel SNDTRCK festivalu.

Hlavní festivalový program vyvrcholí českou premiérou Skyfall in Concert. Daniel Craig jako James Bond na velkém plátně s živě provedenou hudbou hudebního skladatele Thomase Newmana v podání Filharmonie Hradec Králové. Orchestr povede oscarový dirigent Ernst van Tiel, který se vrací do Poděbrad po třech letech od uvedení představení Amadeus, kde měl svou premiéru před domácím publikem. „Je nám ctí již podruhé spolupracovat s nizozemským dirigentem Ernstem van Tielem. Jeho první zkušenost s Filharmonií Hradec Králové při nastudování Amadea dopadla skvěle, proto můžeme divákům garantovat nezapomenutelný hudební zážitek," dodává Karla Sluková, dramaturgyně festivalu. 

O slavnostní zakončení festivalu se v neděli odpoledne postará Nejen filmový svět Kryštofa Marka: Night is Waiting. Držitel Českého lva za spoluautorství hudby k filmu Masaryk Kryštof Marek představí své ikonické melodie v neděli odpoledne v Centrálním lázeňském parku. Zazní hudba ze zmiňovaného filmu Masaryk, z divadelního představení Vánoční koleda a další. Závěrečný koncert bude pro všechny návštěvníky festivalu zdarma.

V rámci doprovodného programu v Centrálním lázeňském parku se mohou návštěvníci těšit na koncerty, filmové projekce, debaty, výstavy, program pro děti a tančírnu.

Koncertními taháky jsou poděbradský rodák Honza Ponocný a Circus Ponorka, Pokáč a Th!s herce Vojtěcha Kotka

Za zmínku stojí také setkání s Janem Budařem. Ten představí svůj nový film Princ Mamánek, který vstoupí do českých kin 27/10/22. 

Vojtěch Dyk promluví o natáčení filmu Il Boemo, ve kterém ztvárnil hlavní postavu Jana Myslivečka, našeho největšího hudebního skladatele 18. století. Moderovaný rozhovor bude především o hudební složce filmu. Během povídání zazní dvě Myslivečkovy árie, které jsou součástí soundtracku. Film
Il Boemo bude do kin uveden 20/10/22. 

Kinobus má přes den na programu koncerty a večer filmové projekce. V pátek film poděbradské rodačky Alice Nellis Revival a dokument životního příběhu Vladimíra Mišíka Nechte zpívat Mišíka. V sobotu filmy Muzzikanti a dokument Olgy Malířové Špátové Karel.

Sobotní noc nabídne mega projekci na zdi poděbradského zámku. Americký film Uncharted, inspirovaný celosvětově známou a fanoušky milovanou videoherní sérií UNCHARTED, která je jednou z vlajkových lodí značky PlayStation. V hlavních rolích Tom Holland, Mark Wahlberg a Antonio Banderas. 

Vizuální zážitek přinesou hned tři výstavy. Výstava fotografií Adolfa Ziky – Charisma v Dřevěné pergole Centrálního lázeňského parku, Ivana Štenclová s výstavou Casting v Galerii Ludvíka Kuby a výstava Kurta Gebauera s názvem KG81VG18 v Galerii G18. 

Doprovodný program festivalu bude tradičně pro všechny návštěvníky zdarma.

Kompletní program festivalu na www.sndtrck.cz.
Předprodej vstupenek na hlavní festivalový program v síti Ticketlive.

Autor: Markéta Mohoritová
Zdroj a foto: SOUNDTRACK Podebrady