Z údajného opilce se vyklubal případ pro záchranku

Pardubice – K bezvládnému muži pravděpodobně pod vlivem alkoholu přivolali svědci strážníky na Hlaváčovu třídu. Hlídka tam našla bezvládného muže, který nebyl schopen souvislé komunikace. Jenže se ukázalo, že muž žádný alkohol nepožil. Dechová zkouška vyšla negativně. Při dalším zjišťování možné příčiny problému strážníci pojali podezření, že může jít o otravu nebo předávkování a raději hned na místo přivolali záchrannou službu. Zdravotníci muže vyšetřili a předali do nemocniční péče.

Strážníci městské policie jsou často voláni i k případům, kdy někdo potřebuje zdravotní péči. Jedná se často o diabetiky nebo osoby psychicky nemocné, kde jejich chování lze zaměnit s opilostí. Běžné jsou i stavy zmatenosti, které se často dějí seniorům. 

Volat v takových případech je určitě správně a naše hlídka na místo vyjede. Často ale také bohužel narážíme takový zlý, nepěknou věc. Totiž na neochotu volajícího se skutečně přesvědčit, o jaký problém se u zraněného jedná. Stává se tak i to, že obdržíme oznámení, kdy volající jen sděluje, že prošel kolem ležícího člověka. Dál už ale není schopen uvést, zda dotyčný třeba vůbec dýchá, protože se k němu nechce přiblížit.
Nedávno například oznamovatel volal hlídku strážníků k pádu seniorky na obličej. Hlídka strážníků na místo přijela a vzápětí volala záchrannou službu, protože krvácení z obličeje nešlo vyřešit jen ošetřením na místě. 

Znovu opakujeme, že zavolat tísňovou linku je v takovém případě určitě správně. Někdy ale jen ten telefonát nestačí a je třeba se angažovat i osobně. Každopádně jsme ale rádi, že si člověka v nesnázích alespoň všimnete. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice