Z Pentagonu neplatili za elektřinu, poslechl hlas Štrougala a poničil zvonky

Pardubice – Hlídka strážníků zasahovala v bytovém domě v Pardubicích, kde jeden z problematických obyvatelů na chodbě rozbil sousedce a dvěma dalším nájemníkům domovní zvonek. Důvodem byl spor o vyšší dlužnou částku za elektrickou energii.

Strážníci při tom zjistili, že proletářům všech zemí se splnil letitý sen a v srdci světového imperialismu jsou konečně finančně na dně, protože za podivína platí účty za proud z Pentagonu v USA. Strážníci proto kontaktovali podezřelého. Dotyčný muž uvedl, že zvonky rozbil proto, že na chodbě domu prý slyšel hlasy – mimo jiné i Lubomíra Štrougala. Dotyčného komunistického funkcionáře se strážníkům už sehnat nepodařilo. Proto to zkusili alespoň s kontaktováním ošetřujícího lékaře. Tomu sdělili, co se na místě odehrálo a že vzhledem ke stavu podezřelého už je další postup otázkou spíš pro specialistu z oboru, než pro strážníky.

Jsem alkoholik! Nemůžu být střízlivý

Strážníci se setkávají s různými šílenými a složitými teoriemi, proč někdo udělal to, či ono. Jsme možná majiteli nejobsáhlejší sbírky výmluv. Míra jejich originality se pochopitelně případ od případu liší. A ačkoliv ne každý takový myšlenkový oblouk přemosťující propast nepochopení ze strany orgánů projde zatěžkávací zkouškou reality, někdy konstrukce obstojí. Doslova železnou logiku vysekl o víkendu na služebně strážníků 44letý muž, který se přišel dožadovat informací o své ženě. Zdánlivě prostá otázka skrývala několik zádrhelů. Tím prvním byl fakt, že klíč k těmto tajemstvím držela Policie České republiky.

Vzhledem ke stavu alkoholického opojení byl ale rozdíl mezi městskou a státní policií nad jeho rozlišovací schopnosti. Po ujištění, že tady jeho ženu opravdu nemáme, strážníci pochopili, že tato odpověď stačit nebude. Muž nebyl schopen vést srozumitelnou komunikaci, což předávání i základních informací znemožňovalo ještě více. Na argument, že informace má požadovat po vystřízlivění, muž kontroval, že je to nemožné. On jakožto alkoholik nemůže být přece střízlivý. Toto tvrzení potvrdil dechovou zkouškou s výsledkem 2,22 promile alkoholu v dechu. Ze zakletí této neprůstřelné lihové logiky jej vysvobodila až policejní hlídka, která nakonec navázala s neodbytným opilcem vhodnou komunikační rovinu. Ten poté spokojeně odešel jinam.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice