Z Pardubic do Manchesteru United. Pardubická akademie se chlubí úspěšnými studenty…

Pardubice – Členové Správní rady Nadačního fondu Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje jednali ve středu odpoledne v kanceláři hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Kromě rekapitulace výsledků hospodaření akademie z loňského roku řešili členové správní rady také investiční činnost v areálu v Ohrazenicích a další rozvoj akademie, které je i samotnou Fotbalovou asociací České republiky jako velmi úspěšná.

„Akademie je úspěšná nejen po sportovní stránce, ale také ekonomicky. Zisk za rok 2017 činí 111 tisíc korun, který nyní plánujeme využít na zlepšení vybavení pro mladé fotbalisty. Vzhledem k tomu, že materiální vybavenost zajišťuje Fotbalová asociace České republiky společně s oděvní firmou sponzorující český fotbal, zvažujeme, jakým způsobem tyto prostředky dále využijeme. Zázemí šaten v areálu v Ohrazenicích již není ve stavu, který odpovídá prestiži akademie, a proto budeme chtít za tyto peníze provést vybavení stávajících šaten novým nábytkem," uvedl hejtman Martin Netolický. „Od samého počátku jsme se k tomuto projektu přihlásili a to nejen formálně, ale především finančně. V letošním roce se jedná o částku 1,5 milionu korun, kterou garantujeme poskytnout i v letech následujících. Důležité je, že i přes jisté problémy, které FAČR v minulosti zaznamenal, nedochází k útlumu akademií, ba naopak jak stát, tak asociace s tímto projektem, který pomáhá talentovaným fotbalistům s jejich dalším rozvojem, dále počítá," doplnil hejtman Martin Netolický.

O úrovni akademie svědčí také úspěchy jednotlivých hráčů, kterým se daří prosazovat také na mezinárodní scéně. „V letošním roce bylo celkem 11 hráčů povoláno do mládežnické reprezentace České republiky, což je po akademii v Karviné druhé nejvyšší číslo. Velkým úspěchem je také stáž jednoho z hráčů v anglickém Manchesteru United, což se mu povedlo jako druhému českému hráči v historii. Klub je vyhlášený mimo jiné propracovaným systémem vyhledávání mladých talentů, a proto je pobyt v mládežnické akademii tohoto velkoklubu skutečným úspěchem," uvedl hejtman Martin Netolický.

Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje vznikla na počátku školního roku 2016/2017 za podpory Pardubického kraje, města Pardubice a Fotbalové asociace České republiky a v současné době v ní působí 48 nadějných fotbalistů.

Zdroj a foto: Pardubický kraj