Vyzýval k souboji na smrt, ale nakonec z toho byla jen záchytka…

Pardubice – Atraktivní pouliční zápasy nemusí být pouze záležitostí zapadlých thajských uliček. Na své si milovník soubojů bez pravidel, smyslu a dentální hygieny může přijít i na místech značně bližších.

Jednu takovou improvizovanou show zkoušeli na pardubickém nádraží tři muži bez domova. Nejaktivněji si v tomto směru počínal 59letý muž, který kolemjdoucí posílal do stanice, kam vlaky z tohoto nádraží zcela jistě nejezdí a sliboval jim jízdu až na konečnou.

Aby svým hrubým slovům dodal vážnost, tloukl v pradávném gestu o zem svou bundou. Mezi lidoopy by to možná znamenalo dominanci a výzvu, v nádražní hale to nikoho nezaujalo. Ovšem krom ostrahy nádraží a dvou našich hlídek.

Na dechovou zkoušku s výsledkem 3,05 promile nakonec došlo bez boje na život a na smrt, stejně jako na převoz na záchytnou stanici.

Soutěž ve sprintu s hledaným mladíkem vyhrál strážník

Co udělá strážník, když před ním utíká hledaná osoba? Utíká taky. Výsledkem byl v tomto případě zadržený a unavený 17letý mladík.

Hlídka si jej všimla při průjezdu ulicí Družby. Povšimnutí a poznání bylo vzájemné a hledaný mladý muž vzápětí vzal nohy na ramena. Následoval sprint na asi 350 metrů se strážníkem v zádech zakončený ověnčení poraženého služebními pouty a převoz na obvodní oddělení policie, kde si mladíka převzali k dalšímu šetření.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice