Výstavba nového terminálu letiště Pardubice je již za polovinou…

Téměř přesně před jedním rokem společnost EBA, a.s. slavnostně zahájila poklepáním na základní kámen stavbu nového terminálu letiště Pardubice. V současnosti, co se stavebních prací týká, je složitější polovina stavby hotová. Pracuje se na všech místech stavby.

V prostoru před stávajícím terminálem až k budově nového terminálu je už budována příjezdová komunikace včetně kruhového objezdu. Kolem budov terminálu probíhá pokládka všech potřebných kabelů inženýrských sítí. Na budovách nového terminálu se finišuje instalace střešních krytin, která bude do dvou týdnů hotová. Na fasády je pokládán skleněný a panelový systém opláštění. Uvnitř budov byla velmi rychle vybetonována nosná podlaha, pokračuje také montáž sanitární instalace.

V průběhu stavby se některé práce mírně pozdržely, jiné se naopak daří urychlit. Rozhodně lze ovšem konstatovat, že harmonogram stavby je dodržován tak, aby převzetí stavby mohlo proběhnout podle plánu 19. listopadu 2017.

 

Zajímavost: Na konci minulého týdne byla během jediného dne, konkrétně 18ti hodin, vybetonována nosná podlaha nového terminálu, betonárka v Chrudimi musela vychrlit celkem 600 metrů krychlových betonu ve velmi krátké době.

Zdroj a foto: East Bohemian Airport, a.s.