Víkendový přehled opilců byl tentokrát dlouhý

Pardubice – Alkohol. Zas a znovu strážníci a spolu s nimi často i zdravotníci řeší problémy, které by bez alkoholu nemusely ani nastat.

Začátek páteční noci připomínal strážníkům doslova noc oživlých mrtvol. Na chodníku před hlavním nádražím hlídka před jedenáctou noční hodinou narazila na dva ležící a spící muže ve věku 20 a 26 let. Oba nocležníci svorně dýchli přes 2,60 promile. Jeden putoval na záchytku, druhý do nemocnice. Další nepěkný zážitek připravil strážníkům 27letý muž, který ležel v zastávce MHD před barem na třídě Míru v obří louži vlastních zvratků. Za pomoci bolestivého podnětu byl sice strážníky přiveden zpět k vědomí, ale už ne ke slušnému chování. Hlídce i přivolaným zdravotníkům vulgárně nadával. S hodnotou 1,62 promile byl předán na záchytnou stanici a po vystřízlivění za své počínání i dořešen.

Klečícího muže s čelem na dláždění, tržnou ranou nad okem a 2,91 promile v dechu našla hlídka i u obchodního domu v ulici Jana Zajíce. K ošetření si jej převzali zdravotníci. Strážníci mezitím jeho příbuzné informovali, že 31letého muže najdou sešitého a v nemocnici.

Na Pražskou ulici si strážníky volali na pomoc záchranáři, kteří tam ošetřovali 50letého muže po pádu z kola. Tušíte správně, že tomu pádu napomohl alkohol. Tentokrát v hodnotě 2,59 promile. Strážníci se ujali kola a nakonec i doprovodu zdravotníků, protože pacient odmítal spolupracovat. Tento výčet výjezdů k opilcům ani není úplný. Bohužel jsou však takové situace v naší práci běžné. 

I strážníci zajdou v neděli do kostela. I když tentokrát pracovně

Pokání je samozřejmě vhodnou formou odčinění vlastních hříchů. Ale ani jeho forma se nemá přehánět. Pryč jsou možná časy, kdy se hříšníci bičovali či jinak sužovali. Přesto se strážníci v neděli vydali do jednoho z pardubických kostelů. Nikoliv podívat se na Jezulátko, ale na polonahého muže, který se tam snaží zapalovat svíčky.

Monopol na vystavování téměř holého těla má pouze Spasitel na kříži a ten byl na svém obvyklém místě. Kdo nebyl na svém místě, byl 35letý muž. Už je po volbách, takže show v rámci prezidentské kampaně hlídka rovnou vyloučila. Ukázalo se, že jde o kajícníka, který byl před chvílí propuštěn ze záchytné stanice. Byl jím nám známý potížista, který propadl démonu alkoholu. Strážníci jej upozornili na nevhodné chování a vyvedli z omylu i domu Božího. Protože si však muž stěžoval na bolest na hrudi a nebylo poznat, zda jde o projevy viny nebo zdravotní obtíže, odvezla si jej pro jistotu posádka záchranné služby. Budeme se modlit, aby jej podobné nápady do budoucna opustili stejně, jako jeho alkoholický návyk.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice