Víkendový dojezd

Pardubice – Ani pondělí nepřineslo strážníkům klid. Po víkendu, kdy pomáhali s hledáním osob, které se domů měly vrátit, ale cestou se zdržely, pokračovala zvýšená konzumace alkoholu i v první den nového týdne.

Už v jedenáct dopoledne vyjížděli strážníci k muži (27), který se opíjel v prostorách terminálu MHD. Dechová zkouška jen potvrdila, to co bylo na první pohled zřejmé, muž byl zcela namol. Na displeji přístroje se objevila hodnota přes 4,5 promile, která by pro mnohé znamenala jasnou otravu. Náš aktér ale patří mezi časté klienty záchytné stanice, kde po konzultaci s lékařem a kontrolou jeho zdravotního stavu bylo rozhodnuto, že vystřízliví právě tam.

O hodinu později rozšířili strážníci osazenstvo záchytky o ženu (39), která pila a kradla v supermarketu v centru města. I ona nadýchala poměrně vysokou hodnotu 2,8 promile. Během odpoledne ještě strážníci vyjížděli k muži (54), který se svalil na cyklostezce na Hůrkách, pádem na zem se zranil na hlavě, takže skončil v péči záchranářů.

Poslední tečku za pondělním popíjením zajistila žena (43), která ležela na trávě před svým domem. V tomto případě se sešly dva faktory – velká únava a půl lahve vína. Žena ale po probuzení komunikovala, ovládala svoje chování, proto byla předána do péče rodině.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice