VIDEO: Zadržení dealerů pervitinu před pardubickým obchodním centrem

Pardubice – V minulých dnech policisté krajské pořádkové jednotky zadrželi 2 dealery drog, na které okresní státní zastupitelství vydalo souhlasy s jejich zadržením. Zadržení proběhlo na parkovišti před jedním pardubickým obchodním centrem.

Oba muži seděli ve vozidle zn. Audi a na výzvy policistů z krajské pořádkové jednotky k vystoupení z vozidla pod hrozbou namířenou střelnou zbraní nereagovali. Policisté proto použili další donucovací prostředky, pomocí kterých je z vozidla dostali ven. Oba muži jsou podezřelí ze závažné trestné činnosti na úseku toxikománie. V desítkách případů prodávali drogy odběratelům i přesto, že byli za obdobnou činnost v minulých letech odsouzeni a potrestáni.

Oba zadržení byli předáni chrudimským kriminalistům ze skupiny TOXI, kteří s nimi zahájili úkony trestního řízení a ještě v nočních hodinách je obvinili pro trvající zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

O den později soudkyně Okresního soudu v Chrudimi vyhověla podnětu policejního orgánu k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Policisté následně oba obviněné muže ve věku 34 a 39 let eskortovali do Vazební věznice v Hradci Králové.

V případě pravomocného odsouzení oběma mužům hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR