VIDEO: V přeloučských uličkách se neztratil

Pardubicko – Chvilku si řidič na motorce hrál s policisty z Pohotovostního a eskortního oddělení na kočku a myš. Snažil se před nimi schovat v přeloučských uličkách. To se mu ale nepodařilo a po vjetí na pole nakonec před houkajícím a blikajícím policejním vozidlem zastavil. Pak už jen výzva, na zem a lustrace.

Kolegové zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého řidiče, který měl v minulosti zákaz řízení. Ten mu sice již skončil, ale o vrácení řidičského průkazu si doposud nepožádal. Za řídítky tedy neměl co dělat. Dále se ukázalo, že motocykl měl platnou technickou kontrolu jen do června 2021. A aby toho nebylo málo, poté co se řidič podrobil orientačnímu testu, zda není ovlivněn drogami, odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Orientační test byl totiž pozitivní na látku THC a Amfetamin/Metamfetamin.

Muž je podezřelý hned z několika přestupků. Řídil, aniž by měl platné řidičské oprávnění, odmítl se podrobit lékařskému vyšetření, zda není pod vlivem drog. Užil k jízdě vozidlo, které je technicky nezpůsobilé a nepředložil ani malý technický průkaz. V neposlední řadě, nezastavil své vozidlo na výzvu policistů. Všechny jeho prohřešky kolegové oznámili na příslušný správní orgán. Muži hrozí zákaz řízení až na dva roky a pokuta až 50 tisíc korun.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR