VIDEO: Řidiči motorek skončili v kotrmelcích. Dvě noční pronásledování.

Pardubice – Během 24 hodin policisté pardubické OHSky chtěli zkontrolovat dva řidiče motocyklů, kteří na pokyny k zastavení místo brzdy přidali plyn a začali ujíždět. Obě pronásledování skočila nehodou, naštěstí bez vážných zranění.

Prvního řidiče s motorkou bez registrační značky chtěli zastavit ve středu po třetí hodině ráno na Drážce. Řidič ujížděl z Drážky směrem na ulici Hlaváčovu rychlostí až téměř 180 km/hod. V rychlosti však nevybral pravotočivou zatáčku a nedaleko křižovatky U Marka skončil v kotrmelcích. Než na místo přijela záchranná služba, devatenáctiletý řidič skončil v poutech, policisté u něj provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a test na návykové látky, oba s výsledkem negativním. Motocykl Suzuki nebyl registrován a neměl platné pojištění. Neuposlechnutí výzvy, nepředložení dokladů i dopravní nehoda jsou nyní v šetření pardubických policistů.

Druhé pronásledování bylo o necelých 24 hodin později. Zhruba o půl druhé ráno chtěli policisté zkontrolovat řidiče motocyklu Yamaha. Ten jim začal ujíždět téměř dvousetkilometrovou rychlostí po silnici I/37 směrem na Hradec Králové. U OC Globus sjel ze silnice I/37 na nadjezd k ulici Poděbradské, kde již zavrávoral a po několika desítkách metrů, na kruhovém objezdu u Globusu havaroval. I přes tento karambol se zvedl a začal utíkat. Policisté ho však po pár metrech dostihli a pod hrozbou namířené střelné zbraně ho zajistili. Důvody ujíždění byly policistům rázem jasné, neboť v řidiči ztotožnili 29letého muže, který má zadržený řidičský průkaz, a který se odmítl podrobit testu na přítomnost návykových látek. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu u něj byla negativní. Prohřešky tohoto policisty také nyní řeší pardubičtí policisté.

Autor: mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR