VIDEO: Pronásledování ujíždějícího motorkáře na Pardubicku

Pardubicko – Použitím donucovacích prostředků skončilo téměř dvacetikilometrové pronásledování čtyřiatřicetiletého řidiče, který má vysloveny tři zákazy. Policisté si ho všimli, když zjevně ve vysoké rychlosti předjížděl několik vozidel, včetně policejního.

Chtěli ho zastavit, ale on i přes opakované výzvy ujížděl od Starých Čívic směrem Valy, Přelouč a dále na Chvaletice. V obci Trnávka vjel do zákazu vjezdu, a to se mu stalo osudným. Tam se dostal až k rozestavěnému mostu, kde se chtěl otočit. To už ale policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení vyskakovali z auta.

Následovala dechová zkouška, která byla negativní. Orientačnímu testu na jiné návykové látky se řidič podrobit odmítl. Stejně tak nesouhlasil s lékařským vyšetřením spojeným z odběrem biologického materiálu. Dále u něj policisté zajistili dva sáčky se zeleno-hnědou sušinou a jeden s bílou krystalickou látkou. Co přesně v nich bylo, ukáže až nařízená expertíza. Sám řidič však přiznal, že jde o „trochu trávy a pika", které má pro vlastní potřebu.

Policisté řidiči sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dále budou s motorkářem řešit neuposlechnutí výzvy a případné přechovávání návykové látky. 

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR