VIDEO: Neuběhla ani hodina a řidič byl znovu přistižen za volantem opilý a bos.

Pardubice – Poprvé si kličkujícího vozidla všimli policisté z pohotovostního a eskortního oddělení v neděli 5. listopadu 2023 v Hlaváčově ulici v Pardubicích. Vydali se za ním, protože měli podezření, že by jeho řidič mohl být pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.

Vozidlo zn. Škoda zastavili kolem půl jedné ráno a jeho řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky ke zjištění přítomnosti alkoholu. Čtyřiapadesátiletý řidič nadýchal 2,03 promile alkoholu. K požití alkoholu se doznal a uvedl, že před jízdou pil pivo, jeho množství ale už odmítl uvést. Působil zmateně, motal se a z vozidla vystoupil dokonce bosý. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Tento zákaz ale nerespektoval a do hodiny ho policisté, tentokrát z oddělení hlídkové služby, zastavili znovu na Palackého třídě. Při druhé silniční kontrole nadýchal 1,86 promile alkoholu.

Policisté už po první kontrole opilého řidiče zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě pravomocného odsouzení řidiči hrozí trest odnětí svobody až na 1 rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. 

Autor:por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR