VIDEO: Motorkář se snažil hlídce ujet, ale neujel.

Chrudimsko – Ve čtvrtek 20. října 2022 jsme přijali na linku 158 oznámení na řidiče motocyklu, který měl projíždět Prachovicemi vysokou rychlostí. Na místo vyjeli policisté z oddělení hlídkové služby z Chrudimi. Krátce po půl sedmé si všimli motocyklisty, kterého chtěli za použití výstražných světel zastavit. Ten ale nedbal pokynu, provedl úhybný manévr, při kterém najel na chodník a začal ujíždět.

Hlídka řidiče pronásledovala Tovární ulicí, na rozcestí Prachovice-lom pak odbočil směrem na Vápenný Podol. Pronásledování pokračovalo po lesní cestě zhruba 500 metrů. Honičku ukončila havárie motocyklu. Při projetí pravotočivé zatáčky řidič pravděpodobně nezvládl řízení a policistům se nakonec vzdal. Následnou lustrací policisté zjistili, že 38letý řidič nevlastní řidičské oprávnění k řízení motorových vozidel. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, které se odmítl podrobit. Následně odmítl i provedení drogového testu.    

Případ šetří kolegové z obvodního oddělení v Heřmanově Městci. Řidič motocyklu je podezřelý hned z několika přestupků – neuposlechnutí výzvy úřední osoby, řízení vozidla bez řidičského oprávnění a odmítnutí dechové zkoušky a drogového testu. Řidiči „neřidiči" hrozí ve správním řízení sankce 25 až 50 tisíc Kč.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR