Vezl 18 dětí v přepravníku na koně…

Pardubicko – V pondělí 5. 8. 2019 v odpoledních hodinách zastavila ve Starých Čívicích hlídka městské policie vozidlo Mitsubishi Pajero s přívěsem – přepravníkem na koně. V tomto přepravníku se nacházelo zhruba 18 dětí. Městští strážníci na místo přizvali i státní policii.

Naši policisté nezodpovědné jednání 45letého řidiče zaevidovali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič se dopustil hned několika porušení zákona a to, že řídil motorové vozidlo bez řidičského oprávnění na příslušnou skupinu motorových vozidel, neboť překročil rozsah svého oprávnění k řízení pro skupinu B – jednoduše řečeno, souprava vozidla a přívěsu překračovala povolenou hmotnost pro jeho řidičské oprávnění. Dále vozidlo mělo tři roky propadlou technickou kontrolu, tudíž ho dle zákona provozovatel nesmí provozovat na pozemní komunikaci. Řidič také nepředložil hlídce všechny doklady potřebné k provozu vozidla. A samozřejmě děti přepravoval v přípojném vozidle, které k jejich přepravě určené nebylo. Policisté s řidičem sepsali oznámení přestupku, které předají správnímu orgánu. Řidiči hrozí pokuta 25.000 – 50.000 korun a zákaz činnosti od jednoho do dvou let.

Vezl 18 dětí v přepravníku na koně
« z 6 »

Vzhledem k tomu, že se mělo jednat o děti z příměstského tábora, strážníci následně zajistili jejich přesun do tábora, kde si je za malou chvíli měli vyzvedávat rodiče.

Zdroj a foto: Policie ČR

Muž vezl ve vozíku za autem 18 dětí

Při měření rychlosti v ulici Přeloučská si hlídka všimla vozidla, které ji zaujalo jak svým stavem, tak i způsobem jízdy. Strážníci se tedy za osobním automobilem s vozíkem na koně vydali a řidiče po několika metrech zastavili v nedaleké ulici.

Dopravní kontrola skončila nepříjemným překvapením

Vozík na koně plný dětí! Takto vyrazil řidič na rušnou silnici I. třídy vedoucí z Pardubic na Kolín. Hlídka vozidlo zastavila a zjistila, že kromě nevhodné a velmi nebezpečné přepravy dětí má vozidlo tři roky propadlou technickou a muž nevlastnil řidičské oprávnění na skupinu umožňující jízdu s takovým vozíkem. Událost si převzala Policie ČR.

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Středa 7. srpna 2019

Při kontrole vozíku ale čekal na strážníky šok. Uvnitř bylo 18 dětí z příměstského tábora ve věku 7 – 14 let. Tento velmi nešťastný způsob přepravy dětí ale nakonec nebyl jediným problémem. Pětačtyřicetiletý řidič ani nevlastnil řidičské oprávnění potřebné k jízdě s tímto vozíkem a osobní automobil, na kterém byl viditelný vysoký stupeň koroze, měl již třetím rokem propadlou STK. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byla na místo přivolána hlídka státní policie, která si událost převzala. Za asistence strážníků byly děti dovedeny do tábora, odkud si je vyzvedli zákonní zástupci.

Zdroj: Městská Policie Pardubice