MUDr. Ulvrová slaví úžasné jubileum. 50 let práce v Pardubické nemocnici…

Pardubice – Již půl století je pracovní život lékařky radiodiagnostického oddělení MUDr. Lidmily Ulvrové spojen s Pardubickou nemocnicí.

Úctyhodného pracovního jubilea dosáhla MUDr. Lidmila Ulvrová z radiodiagnostického oddělení. V Pardubické nemocnici pracuje rovných padesát let. Nastoupila sem v roce 1969. Ze současných lékařů působí ve zdejší nemocnici déle pouze emeritní přednosta chirurgické kliniky, docent Karel Havlíček, který zde pracuje o pět let déle.

„Půl století v jedné nemocnici – to je něco úžasného. V současné uspěchané době přinášející neustále spoustu změn je to skoro až neuvěřitelné a nepředstavitelné. Paní doktorce patří obrovské poděkování nejen za její věrnost Pardubické nemocnici, ale především za skvělou práci pro naše pacienty. A z celého srdce ji přeji, aby nadále byla tak vitální a aby jí nepouštěl její elán a optimismus. Budeme moc rádi, když k aktuální padesátce přidá ještě další pracovní roky a bude oporou pro mladší kolegy,“ pronesla ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková, která jí společně s primářem radiodiagnostického oddělení Leošem Ungermannem blahopřála k tomuto pracovnímu jubileu.

MUDr. Ulvrová absolvovala Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, promovala v roce 1969. Hned vzápětí nastoupila na radiodiagnostické oddělení do nemocnice v Pardubicích a vytrvala zde dodnes. Žádná jiná lékařka v této nemocnici nepracuje déle než ona.

„Dříve to bývalo spíše technologicky zaostalé pracoviště, o které mezi lékaři nebyl příliš zájem. Dnes je situace naprosto odlišná. Nastal velký rozvoj radiodiagnostiky a tohoto oddělení. Došlo k výrazné přístrojové modernizaci, přichází sem spousta mladých lékařů, kteří tady chtějí pracovat. Práci si teď doslova užívám. Je to smetánka!“ řekla s úsměvem MUDr. Ulvrová.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

  •  
  •