Velká letní soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2022 odstartuje v neděli!

KRAJ – Po roce opět odstartuje oblíbená cestovatelská soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2022. Letos o měsíc dříve než loni. Od neděle prvního května tak mohou soutěžící závodit o atraktivní ceny – a to až do konce září.

Letošní ročník oblíbené soutěže nabízí tradičně 15 cyklotras v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Ty procházejí nádhernou přírodou a nabízí také návštěvu mnoha turisticky zajímavých míst v obou regionech.

„Vybrat trasu si lze podle náročnosti nebo podle oblastí, které chtějí turisté navštívit. Trasy vedou jak rovinatým terénem, tak i přes kopečky a hřebeny hor," uvedl Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za majetek, sport a cestovní ruch.

Pro zapojení se do soutěže je třeba nasbírat alespoň 5 razítek z různých tras do hrací karty. Ta bude, společně s popisy jednotlivých tras ve vandrovních knížkách, od 1. května k dostání ve všech turistických informačních centrech Pardubického i Královéhradeckého kraje a na všech razítkovacích místech. Hrací karty lze také stáhnout na webu soutěže www.cyklopecky.info, kde se dozvíte i spoustu zajímavostí a podrobností k celé soutěži a k jednotlivým trasám. Pak už jen stačí kartu odeslat a počkat na losování. Na každé trase se nachází minimálně dvě razítkovací místa.

„V letošním ročníku opět hrajeme o skvělé ceny. Hlavní cenou je horské kolo Kross. Dále jsou to pobyty ve východních Čechách, dárkové předměty, vstupenky a vouchery. Hlavní myšlenkou Cyklopecek je ale především poznání krás našeho kraje a aktivní pohyb na čerstvém vzduchu. Soutěž je však příjemným zpestřením," poznamenal radní Krejčíř.

Soutěž organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s Královéhradeckou krajskou centrálou cestovního ruchu, Pardubickým a Královéhradeckým krajem a oblastními destinačními managementy obou krajů.

Podrobnosti naleznete na www.cyklopecky.info nebo na www.vychodnicechy.info.

Autor: Ing. Pavla Sedláková
Zdroj a foto: Pardubický kraj