Ve rvačce chtěli pokračovat i za přítomnosti mužů zákona

Pardubice – Oznámení o potyčce v Havlíčkově ulici v Pardubicích mezi dvěma bezdomovci přijali strážníci o půl šesté večer. Vzájemné výpady známých osob bez domova neustaly ani s příjezdem strážníků a policejní hlídky.

26letý muž se neustále snažil pokračovat v napadání 36letého soka, i když se mezi ně postavili muži v uniformách. Co bylo důvodem této hádky, nevíme. Vzhledem k tomu, že oba patří mezi nám známé jedince z prostředí osob bez trvalého přístřeší lze ale předpokládat, že nešlo o intelektuální debatu při řešení sporných otázek kvantové mechaniky, ale spíše chemických proces při působení ethanolových sloučenin s příchutí hradní svíce.

Oba aktéři sporu odmítli lékařské ošetření, ale mladší z této dvojice zdravotnické zařízení přeci jen navštívil. Šlo o záchytnou stanici, kam ho vyneslo 1,73 promile alkoholu v dechu a nezvladatelné agresivní chování. Během vyšetření se navíc muž pokusil pěstí udeřit strážníka. Zůstalo u pokusu a důrazného vysvětlení, že toto není nejlepší způsob chování v dané situaci následované dořešením. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice