VAROVÁNÍ: Prodávala bundu. Z účtu zmizelo 240 tisíc

Pardubice – Minulý týden ve čtvrtek se na místní oddělení do Polabin dostavila žena, která se stala terčem podvodníka. Na internetovém portále nabízela k prodeji koženou bundu. Na inzerát zareagovala neznámá žena, s tím, že má o bundu zájem a že ji má prodávající poslat prostřednictvím jedné známé zásilkové služby.

Následně poškozené přišel e-mail, který vypadal, že je od zásilkové společnosti. Bylo potřeba kliknout na přiložený odkaz a vyplnit tam číslo platební karty, její platnost a CVC kód. Žena uvěřila, že tento postup je správný, a všechny údaje zadala. Následně zjistila, že přišla o 240 tisíc korun. Naštěstí ztrátu peněz zjistila včas a okamžitě se obrátila na policisty. Kolega z obvodního oddělení ihned využil zákonných možností k zajištění finanční hotovosti. Díky tomu a díky včasnému oznámení poškozené se podařilo polovinu peněz zajistit.

Kolegové zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku.

Opětovně upozorňujeme občany, aby byli velmi obezřetní při online platbách a nereagovali na žádné odkazy a linky od neznámých osob, nevyplňovali žádné osobní údaje ani údaje o platebních kartách nebo přístupová hesla do internetového bankovnictví.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Foto: ilustrační redakce
Zdroj: Policie ČR