V pondělí 23.5. začne prodej abonmá i prodej vstupenek na závěrečné koncerty

Pardubice – V pondělí 23. května začíná prodej předplatného na koncerty nové sezony Komorní filharmonie Pardubice.

Od tohoto dne si abonentku mohou přednostně pořídit dosavadní abonenti filharmonie, respektive ti, kteří byli předplatiteli ještě v minulé sezoně, neboť právě dobíhající sezona byla zcela bez předplatného. Předplatitelům držíme jejich místa v rezervaci po dobu tří týdnů, během kterých lze abonmá obnovit. Neobnovená místa pak budou od pondělí 13. června automaticky uvolněna do prodeje novým zájemcům o předplatné. Abonmá snadno obnoví online přes náš web www.kfpar.cz, kde se přihlásí pomocí unikátního čísla své staré abonentky a provedou klasický online nákup. Případně mohou předplatné vyřídit osobně v naší kanceláři v Domě hudby," upřesnila Kristina Šlaisová z oddělení propagace a ticketingu.

„V nabídce jsou čtyři abonentní řady. Nejoblíbenější je Velký cyklus A (pondělky), případně Velký cyklus C (středy), obsahující deset koncertů od září do června. Předplatitelé se tak mohou těšit na klasiku každý měsíc a mají tak jistotu, že uvidí všechny zajímavé hosty, kteří do Pardubic v rámci příští sezony zavítají. V nabídce bude také Malý cyklus B (úterky), který obsahuje pět vybraných koncertů sezony. Rodiny mají v oblibě Cyklus D, který obsahuje tři nedělní matiné pro děti a rodiče, což jsou zábavné koncerty pro děti od 5 let věku. Hlavní výhodou předplatného je garance stálého místa v sále a hlavně značná finanční úspora oproti pozdějšímu případnému nákupu jednotlivých vstupenek," doplnila tisková mluvčí filharmonie Andrea Žeravíková.

VSTUPENKY NA ZÁVĚREČNÉ KONCERTY SEZONY „SYMFONICKÉ FINÁLE"

Ve stejný den, kdy se zahajuje prodej abonmá, se zároveň spouští i prodej vstupenek na závěrečné koncerty sezony, které se uskuteční již za dva týdny. „Hostem závěrečných koncertů bude houslový virtuóz Milan Al-Ashhab, který před pár dny debutoval se Slovenskou filharmonií, což jen potvrzuje jeho uměleckou kvalitu a oprávněná vítězství v mezinárodních soutěžích. Máme upřímnou radost, že se nám jej podařilo získat pro naše závěrečné koncerty. Kdo chodí na naše koncerty pravidelně, možná si vybaví, že jsme sezonu s houslemi začínali. Tehdy v září jsme tu měli Pavla Šporcla, a tak je příhodné, že s houslemi sezonu také uzavřeme, a to právě s tímto houslistou, který patří mezi nejvýraznější talenty nastupující generace. Pro závěrečné koncerty nastudoval Čajkovského houslový koncert D dur a v druhé části zazní pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka Bartholdyho působivá „Skotská" symfonie," uvedla koncertní manažerka Vladislava Kopecká.

Koncerty zvané Symfonické finále se uskuteční 6. a 8. června 2022 od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby. Vstupenky lze zakoupit online (www.kfpar.cz), v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích, případně také ještě na místě.

Autor: Andrea Žeravíková
Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice