V Hrochově Týnci připravují přístavbu hasičské zbrojnice a další opravy zámku

Chrudimsko – Do Hrochova Týnce nedaleko Chrudimi přijel za starostou Alešem Vaškem hejtman Martin Netolický. Tématem byly mimo jiné plánované investice do místní školy, opravy silnic či rozvoj zámeckého areálu, který je od roku 2010 v majetku města. Kraj v minulosti pomohl s opravou historických bran do zámku, rekonstrukcí stropní konstrukce a repasováním historických dveří do zadního traktu zámku.

„Na základě revize připravenosti silničních projektů způsobilých pro čerpání dotací z Integrovaného regionálního operačního programu chceme připravit komplexní modernizaci silnice II/355 z Hrochova Týnce do Chrasti. Nebude se jednat pouze o opravu povrchu, ale také o práce v podloží. Silnice tak dostane parametry, které odpovídají stávajícímu zatížení. Předpoklad realizace se v tuto chvíli odvíjí od úspěšnosti žádosti o evropskou dotaci," uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten se starostou Vaškem řešil také městský projekt na přístavbu hasičské zbrojnice jednotky JPO III. „Hrochův Týnec byl úspěšný s žádostí o dotaci na Generálním ředitelství Hasičského záchranného sboru na přístavbu hasičské zbrojnice, kde by měl získat 4,5 milionu korun. Již před časem jsme garantovali, že úspěšným žadatelům z našeho kraje přispějeme částkou 1,5 milionu korun z krajského rozpočtu. Předpokládané náklady na celou stavbu činí v tuto chvíli přibližně 15 milionů korun," vysvětlil hejtman Netolický.

Řeč byla také o dalších opravách zámku, který je od roku 2010 v majetku města. Po roce 1945 byl v zámku umístěn Dětský domov se školou a Středisko výchovné péče. Kraj v minulosti pomohl s opravou historických bran do zámku, rekonstrukcí stropní konstrukce a repasováním historických dveří do zadního traktu zámku.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj