V Chocni inspirovaly podnikatelské příběhy

Orlickoústecko – Na Obchodní akademii a Střední odborné škole v Chocni se uskutečnila konference pro studenty a zájemce o podnikání. Prostřednictvím workshopů si vyslechli podnikatelské příběhy a rady od zástupců CzechInvest, Podnikavých žen nebo P-PINK, dozvěděli se o možnostech dobrovolnictví nebo fungování státní správy. Na konferenci dorazili i radní pro školství Josef Kozel a radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr, kteří s vedením školy diskutovali i o investicích, které školu čekají.

Inspirace nikdy není dost, a je potřeba ji předávat právě studentům a mladým lidem, v jejichž rukou leží budoucnost. Obchodní akademie v Chocni zaslouží za tuto aktivitu velkou pochvalu. U příležitosti návštěvy školy jsme s panem ředitelem Studničkou hovořili také o investičních záměrech. Aktuálně se majetkově narovnává vztah mezi městem a krajem, správa a údržba školních budov tak přechází na nás. Nejvíce nás trápí stav budovy na Tyršově náměstí, kde plánujeme náročnou rekonstrukci střechy. Další stavební úpravy budou ale zcela určitě potřebné i jinde," přiblížil průběh návštěvy radní Josef Kozel.

Studenti si vyzkoušeli workshopy od různých podniků z praxe – kaváren či bister, poslechli si příběhy z motivačního programu DofE (Mezinárodní cena Vévody z Edinburghu) nebo o dobrovolnictví od Farní charity Litomyšl.

Jsem rád, že se podobné akce konají. Právě mladí lidé často hýří zajímavými nápady, a od toho tu jsou úspěšné podniky a firmy, aby jim prostřednictvím svých zkušeností napomohly jejich podnikatelské sny přetavit v realitu. Pardubický kraj podporuje podnikání v regionu, například prostřednictvím P-PINK (Pardubický podnikatelský inkubátor), který se konference také účastnil," uvedl radní Ladislav Valtr.

Autor: Michele Vojáček
Zdroj a foto: Pardubický kraj