Univerzita zve na Vědecko-technický jarmark

Pardubice – Největší akce Univerzity Pardubice popularizující vědu s názvem Vědecko-technický jarmark se po dvouleté pauze vrací do centra města. Do tajů vědeckých principů i každodenních věcí, které nás obklopují, se zájemci mohou ponořit ve čtvrtek 16. června. Atrakcí pro děti i dospělé bude letos například i letecký simulátor nebo programovatelní roboti.

Program odstartuje v 10 hodin z pódia malá vědecká show. Na celé ploše historického Pernštýnského náměstí se děti i dospělí mohou až do pozdního odpoledne formou interaktivních ukázek seznámit s mnoha vědeckými disciplínami. Návštěvníci dostanou šanci vyrazit si vlastnoručně historickou minci, prověřit znalosti v inflačním kvízu nebo proniknout do tajů chemických a fyzikálních pokusů. Na jarmark univerzity dorazí také programovatelní roboti z oblíbené stavebnice Lego a letecký simulátor.

Spolupráce univerzity s partnery přinese i další zajímavou nabídku. Dobrovolní hasiči představí svoji techniku, a společně se strážníky si zájemci mohou vyrobit vlastní policejní odznak. Střední průmyslová škola chemická představí vlastní interaktivní chemickou show a od 14 a 16 hodin vyrazí přihlášené ukrajinské i české děti na prohlídku centra města pod názvem Superhrdinové aneb legendy a pověsti v Pardubicích. Prohlídku i s překladem do ukrajinštiny připravila univerzita ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích.

Univerzita pořádá akci v rámci městských slavností Zrcadlo uměníVstup na celodenní Vědecko-technický jarmark Univerzity Pardubice je zdarma. Kompletní program najdete na www.upce.cz/jarmark2022.

KDY: čtvrtek 16. června od 10 do 17 hodin
KDE: Pernštýnské náměstí, Pardubice

Těšíme se na vás!

Autor: Mgr. Lenka Čermáková – Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice
Zdroj a foto: Univerzita Pardubice