Mladíci dojeli na internetovou výzvu

Pardubice – Žákům a studentům to říkáme pořád. Nezkoušejte bezhlavě kdejakou internetovou výzvu, která na vás vykoukne. I včera večer jsme toto zopakovali trojici mladíků ve věku 15 až 19 let, která vnikla do střeženého objektu Masarykových kasáren.

Se strážníky si nejprve hráli na schovávanou, a to když se ukrývali na střeše. Jenže nakonec to byli právě strážníci, kteří trojici zapikali. Chlapci se přiznali, že si na místě chtěli pořídit fotografie a zapojit se tak do výzvy kolující po sociálních sítích. Fotka se přece jen povedla, ale pouze ta, která se připojuje jako dokumentace k řešené události. Nakonec si trojici vyzvedli na místě rodiče, kteří zřejmě doma vše jasně vysvětlili. 

Strážníci a zvířecí koutek

Kdybychom měli potřebné prostory, mohli jsme si včera u služebny otevřít i zvířecí koutek. Strážníci se prakticky nezastavili a odchytávali jedno zvíře za druhým. Na seznamu zachráněných kusů tak skončil holub, zraněná hrdlička, také poštolka a netopýr s poraněným křídlem. Celkem třikrát strážníci naháněli labutí rodinu z Husovky z vozovky zpátky na náhon a večer ještě přibylo oznámení na zatoulaného koně. Ten se ale dokázal během několika minut vrátit sám zpátky na statek. 

Strážníci si mohli včera otevřít zvířecí koutek
« z 4 »

Opět připomínáme, že krmením labutí je lidé učí stahovat se k frekventované silnici, kde jim hrozí nebezpečí a zároveň ohrožují bezpečnost a plynulost provozu. V tuto roční dobu mají všude kolem potravy dostatek, takže rozhodně nestrádají. V případě nálezu opuštěného ptačího mláděte stačí použít rozum a případně chytrý telefon, kde jsou dohledatelné informace, o tom zda je nutný zásah člověka. Mláďata se nyní učí létat a jejich rodiče je dokrmují v blízkosti hnízda. V případě, že je zvíře zjevně zraněné, obraťte se na strážníky. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice
Titulní foto ilustrační: redakce Pardubice ŽIVĚ