Univerzita Pardubice nabízí zájmové kurzy pro veřejnost

Pardubice – Univerzita Pardubice nabízí také letos kurzy pro zájemce každého věku. Senioři i žáci si mohou vybrat z různých programů i prázdninových akcí. Celoživotní vzdělávání se už neomezuje pouze na cyklus Univerzita třetího věku, ale lidé se mohou hlásit i do kurzů pro středoškolské učitele, na sportovní kurzy, Letní školu IT pro dívky nebo specializované cykly přednášek na různá témata.

„O kurzy na Univerzitě Pardubice je trvale vysoký zájem, což mě velmi těší. Ukazuje to, že lidé mají chuť se vzdělávat prakticky v každém věku. Díky našim akademikům můžeme zájemcům nabídnout možnost dozvědět se nové informace z různých oborů," říká rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek.

Lidé se mohou už od 26. června hlásit na specializované podzimní kurzy Dějiny módy a odívání, Poklady evropských měst nebo Jedlé a léčivé rostliny, které nabízí Dopravní fakulta Jana Pernera v rámci celoživotního vzdělávání. V nabídce je také sportovní kurz a lukostřelba ve spolupráci fakulty a Katedry tělovýchovy a sportu univerzity. Tyto kurzy jsou vhodné pro zájemce všech věkových kategorií. Stačí vyplnit formulář na webu: Celoživotní vzdělávání | Dopravní fakulta Jana Pernera (upce.cz)

Zájemci se mohou již nyní přihlásit na Univerzitu volného času, kterou organizuje Fakulta filozofická. Cyklus přednášek na zajímavá témata pod názvem Anglosaský svět začne 21. září. Přihláška na kurz je podmíněna platbou do konce července. Více informací nabízí web: Univerzita volného času 2023/24 | Fakulta filozofická (upce.cz)

Přednášky v rámci Univerzity třetího věku nabízí také Fakulta ekonomicko – správní. Cyklus nazvala Společnost v 21. století II. a zájemci se mohou těšit na témata z ekonomie i společenských věd, která jim přednášející nabídnou populárně-naučnou formou. Dozví se například více o inflaci, ale také o tom, jak vytvořit rodokmen s využitím online zdrojů. Přihlášky je možné podávat do 27. září i elektronicky. Cyklus odstartuje 5. října. Přihlášky jsou dostupné na webových stránkách: Univerzita třetího věku | Fakulta ekonomicko-správní (upce.cz)

Dopravní fakulta Jana Pernera připravila blok přednášek Univerzity třetího věku zaměřený na oblast silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, dopravních staveb, dopravního managementu, logistiky, ekonomiky, energetiky, elektrotechniky nebo ekologie. Další možností je Humanitní blok, ve kterém zájemci najdou informace z oblasti zdravotnictví, historie, filozofie, psychologie nebo cestování. Přednášet budou nejen vyučující z Univerzity Pardubice ale také odborníci z praxe. Přihlásit se je možné od 11. září, první přednášky začínají 6. října. Více zde: Celoživotní vzdělávání | Dopravní fakulta Jana Pernera (upce.cz)

Univerzitu třetího věku odstartovala letos také Fakulta chemicko-technologická, kde v květnu skončila první část ze čtyřsemestrálního program s názvem Chemie pro život. Více informací zde: Univerzita třetího věku – "Chemie pro život" | Fakulta chemicko-technologická (upce.cz)

V červenci se rozběhne Letní škola IT pro dívky, kterou organizuje Kariérní centrum Univerzity Pardubice. Specializovaný příměstský týdenní kemp nabídne základy programování, práci s různými počítačovými programy, úvod do grafiky, psaní scénářů nebo i informace k natáčení a střihu videí. Bezplatný kurz je již obsazený, více informací zde: Letní škola IT pro dívky – příměstský kemp | Univerzita Pardubice (upce.cz)

Autor: Mgr. Martina Macková, vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice
Zdroj a foto: Univerzita Pardubice