Dopravně bezpečnostní akce na Pardubicku

Pardubicko – Policisté bojují s nepříznivým vývojem dopravní nehodovosti. Zaměřili se proto na kritické úseky a nebezpečné chování v silničním provozu. 

Pardubičtí policisté v návaznosti na nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti uspořádali v pondělí dopravně bezpečností akci, která byla zaměřená právě na rizikové úseky a nebezpečné chování řidičů za volantem. Do akce bylo nasazeno 25 motorizovaných policistů a ze vzduchu jim pomáhal také policejní vrtulník. Jejich pozornost se zaměřila především na silnici I/35 a I/37 a dále také na dálnici D35, kde se soustředili zejména na nedovolené předjíždění nákladních vozidel.

Během akce policisté zjistili celkem 82 přestupků:

31x překročení nejvyšší povolené rychlosti – na místě udělili pokuty za 19.000 Kč a 6 řidičů oznámili příslušnému správnímu orgánu.
19x telefonování za volantem – na místě udělili pokuty za 9.300 Kč.
9x nedovolené předjíždění – na místě udělili pokuty za 3.500 Kč a 4 řidiče oznámili příslušnému správnímu orgánu.
10x špatný technický stav vozidla – na místě udělili pokuty za 3.800 Kč a 1 řidiče oznámili příslušnému správnímu orgánu.
Dále se jednalo o nedání přednosti v jízdě, nepoužití bezpečnostních pásů a další.

Primárním cílem akce ovšem nebylo pokutovat co nejvíce řidičů, ale být na silnicích co nejvíce vidět. V podobných dopravních akcích proto budeme pokračovat. Děkujeme všem řidičům, kteří na silnicích chovají zodpovědně a ohleduplně.

Autor: por. Mgr. Iveta Kopecká – tisková mluvčí Policie ČR Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR