Tvrdil, že odcházel s prázdnou, ale batoh měl plný

Pardubice – Strážníci v Pardubicích vyjížděli do obchodního domu ke krádeži stopovat pachatele. Toho se ostraze sice nepodařilo zadržet, ale nějaké vodítko přece jen zanechal. Od obchodního domu totiž odjel motorovým vozidlem.

Strážníkům je muž známý, vozidlo se podařilo ve městě po chvíli dohledat a spolu s ním i 44letého podezřelého. Ten připustil, že obchod před chvílí navštívil, ale krádež popřel. Prý si nákup rozmyslel, maso cestou odložil do jiného regálu mezi cukr a na odchodu prý ostraze ukazoval zcela prázdný batoh. Tahle příhoda je krásná, avšak vůbec nesouhlasí s tím, co v obchodě zaznamenaly kamery. Se zcela prázdným batohem totiž muž z obchodu neodcházel a přes pokladny to vzal bez zastavení. O dořešení události se proto postará správní orgán.

Zmatenou seniorku vezli strážníci domů. Dokonce dvakrát

S žádostí o pomoc se zmatenou ženou se na strážníky obrátili zaměstnanci pardubického magistrátu. Na recepci se k nim totiž dostavila seniorka, která nebyla schopna souvislé komunikace.

Strážníci 82letou ženu z několika událostí velmi dobře znají a hned také hned zkusili kontaktovat jejího 94letého manžela. Bohužel marně, proto hlídka ženu odvezla do místa bydliště. Příběh by tím skončil, kdyby se žena za hodinu znovu neobjevila zpět na původním místě.

Rodině zmatené toulavé ženy už strážníci pro větší četnost případů prostřednictvím asistentky prevence kriminality nabízeli pomoc z odboru sociální péče, pokaždé však byla tato pomoc odmítnuta. I tentokrát hlídka ženu doručila domů, tentokrát už za asistence pracovnice sociálního odboru, která se pokusí rodině najít vhodnou možnost pomoci.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice