Strážníky vítal na zemi s lahví od vodky v ruce…

Pardubice – Jsou události, pro které už kdysi Pavel Zedníček v Kufru stanovil jasnou definici: Nevim, dál!

Polonahý muž s raketou

Podobný zážitek máme z telefonátu na linku 156, kde oznamovatelku na chodbě panelového domu znepokojilo setkání s polonahým mužem v kraťasech, který v ruce třímal tenisovou raketu. Jelikož v domě ani okolí se tenisový kurt nenachází, zajeli se strážníci podívat, jak jde turnaj. Bohužel, nenašli jsme už nikoho, takže jsme skončili už v prvním gemu..

Jarní krádeže

Jak poznáte, že jaro je už tady? Mizí sníh, tají ledy, vrací se ptáci a v našich statistikách se začnou bohužel objevovat senioři, kteří kradou v obchodních domech semena a sazenice, aby ušetřili pár korun.

Jakkoliv to může působit zvláštně, toto se skutečně děje. Příčinou krádeží však není hmotná nouze, ale prostá snaha ušetřit na jinak zaplaceném nákupu pár korun. Své jednání pak dotyčný zpravidla není schopen rozumně vysvětlit.

V tomto případě šlo o 3 sáčky semen jarní cibule za 60 korun, které 78letá seniorka úmyslně strčila do kapsy a pronesla přes pokladny bez zaplacení. Strážníci přihlédli k tomu, že v jejím případě se v žádném případě nejedná o rozjezd zločinecké kariéry a napomenutí za úmyslně spáchaný přestupek uložili v nejnižší možné hladině.

Strážníky vítal na zemi s lahví od vodky v ruce

Jsou jedinci, kterým by „Suchej únor" vůbec neuškodil i po zbytek roku. Při prověření oznámení na opilého muže v ulici Družby tento přivítal hlídku skutečně v bohatýrském stylu: neartikulovanými výkřiky, které pronesl ze země mávajíce přitom prázdnou lahví vodky. Tu se mu vzápětí podařilo rozbít a pořezat si tak ruku.

Strážníci 57letého muže pomohli dostat zpět na lavičku a zázrakem se povedla i dechová zkouška a také rekord dne: 4,35 promile. S tímto výsledkem byl nejprve předán nejdříve na chirurgii a po ošetření také na záchytnou stanici. Ocenění jeho výkonu se mu od strážníků dostalo až po vystřízlivění.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice