Kraj podpoří nákup čtyřkolky pro Horskou službu. Ta jednu věnuje k obsluze tvrze Bouda…

Pardubice – Podpora Pardubického kraje pro Horskou službu ČR bude pokračovat i v roce 2021. Shodl se na tom hejtman Martin Netolický s náčelníkem a ředitelem René Mašínem, který byl do funkce jmenován v listopadu 2020. Do té doby působil 20 let jako náčelník v Jizerských horách. Kraj podpoří nákup nové čtyřkolky do Čenkovic s tím, že organizace poskytne jeden ze starších modelů k obsluze tvrze Bouda.

„Bohužel vzhledem k administrativním záležitostem a následně propuknutí koronavirové pandemie se nám v loňském roce nepodařilo zrealizovat nákup čtyřkolky pro Horskou službu výměnou za převedení některého ze starších modelů pro obsluhu tvrze Bouda, jejíž dostupnost je nejen v zimních měsících relativně složitá. Po dobudování nové provozní budovy by se znovu zlepšilo technické zázemí tvrze," uvedl hejtman Martin Netolický, který se s novým náčelníkem René Mašínem domluvil, že Horská služba má nyní čtyřkolku připravenou k převedení. „Kde je vůle, tam je i cesta a jsem rád, že jsme ji našli. Proto jsme v jarních měsících připraveni uvolnit 500 tisíc korun jako účelovou dotaci na nákup nové čtyřkolky," řekl hejtman.

Pardubický kraj podporuje Horskou službu dlouhodobě prostřednictvím konkrétních dotací na nákup techniky a vybavení. „V minulosti jsme výrazným způsobem pomohli urychlit stavbu nové stanice v Čenkovicích v částce 500 tisíc korun. Obdobně jsme přispěli na nákup terénní čtyřkolky, skialpinistické lyže, defibrilátory, GPS přístroje nebo například víceúčelová nosítka," shrnul podporu z posledních let hejtman Netolický.

Zdroj a foto: Pardubický kraj