Strážníci zaskakovali za přetíženou záchranku

Pardubice – V rozmezí několika minut zaskakovali v pátek strážníci za posádky záchranné služby v Pardubicích. V obou případech šlo o muže ležící na zemi, ke kterým záchranáři nemohli vyjet, protože v danou chvíli nebyla v Pardubicích k dispozici volná posádka.

V tomto případě ale mohla zaskočit hlídka městské policie, protože v obou případech šlo o nálezy ležících opilců. Ten první opilec ve Štolbově ulici uváděl jako příčinu svých problémů nízkou hladinu cukru. Strážníci dechovou zkouškou určili pravděpodobnější důvod malátnosti vedoucí k jeho těsnému kontaktu se zemí. Hodnota 3,10 promile alkoholu v dechu byla více než vypovídající. Strážníci muže pohlídali do doby, než se uvolnila posádka záchranářů. A při odjezdu hlídky z této události se situace opakovala.

Tentokrát ve Štrossově ulici s dalším ležícím mužem. I ten se k zemi poroučel po nezřízené konzumaci alkoholu. O gravitační zrychlení se tentokrát postaralo i 2,51 promile alkoholu. I tohoto muže si nakonec záchranná služba převzala. Pro strážníky to ale ještě konec nebyl. Chvíli poté další občan oznámil nález batohu s doklady na lavičce u Chrudimky. Prohlídka obsahu přinesla možná ne tak překvapivou novinu. Šlo o batoh prvního ze zachraňovaných mužů. Hlídka tedy batoh dovezla za majitelem na interní oddělení pardubické nemocnice. Stručný souhrn této smutné situace na závěr. Dva opilci zaměstnávali tři hlídky strážníků a dvě posádky záchranné služby celkem hodinu. To vše v době, kdy záchranná služba byla v Pardubicích maximálně vytížená.

V souvislosti s těmito případy upozorňujeme, že záchranná služba často vyjíždí i k případům, kdy si klienti systému pletou záchranku s taxíkem či návštěvou obvodního lékaře. Výsledkem pak je, že dispečink záchranářů nestíhá vysílat posádky k případům, kde by mohly skutečně pomáhat a ne jen sbírat a vozit nezodpovědné opilce. Záchranná služba je určena primárně pro případy, kdy někomu hrozí nebezpečí ohrožení života nebo zdraví. Bohužel ne vždy tomu tak je.

Povolební okénko z linky 156: Senior nedorazil k volbám

Na strážníky se v sobotu po prvním kole prezidentské volby obrátil předseda volební komise v Pardubicích. Postrádal pravidelného návštěvníka volební místnosti, který volby ani ve svých 98 letech nevynechává. Jenže tentokrát za celý víkend nedorazil. Strážníci po spojení s rodinou zjistili, že pán možná dorazí až na 2. kolo. Když ho pustí z nemocnice.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice