Strážníci se zapojili do přípravy ubytování pro válečné uprchlíky

Pardubice – Strážníci se spolu se zaměstnanci magistrátu města, Univerzity Pardubice a dobrovolníky v minulém týdnu zapojili do přípravy nouzového ubytování pro válečné uprchlíky z Ukrajiny. Univerzita Pardubice pro ně nabídla nevyužité kapacity prostor pavilonu F univerzitních kolejí a bylo třeba tyto prostory dovybavit.

Spolu s dalšími pracovníky strážníci nabídli své síly a pomohli roznosit po budově potřebné materiální vybavení jako lůžka, matrace a další nezbytné zařízení pokojů. Do pomoci s přípravou ubytování se strážníci zapojí i dnes. 

Demoloval ubytovnu a její okolí

Oznámení o výtržnosti, při které mladý muž demoluje všechno ve svém okolí, přijali strážníci v pondělí odpoledne. Strážníci po příjezdu na místo našli rodinný dům proměněný v ubytovnu a na dvoře nesoucím stopy zkázy 20letého mladíka. Ten měl na svědomí rozkopané a převrácené popelnice, poškozenou branku a troje prokopnuté dveře v domě.

V době příjezdu už vychladal a vlastnoručně způsobenou spoušť po sobě uklízel. Strážníkům vysvětlil, že ho prostě štvalo všechno od milostných problémů až po spolubydlící a to celé podpořil konzumací alkoholu. Vzhledem k množství napáchaných škod si případ převzala Policie České republiky a frustrovaného mladíka si přijela vyzvednout maminka.

Nahý muž v košíku na prádlo

Z linky 156: Po ulici běhá polonahý muž. Takové oznámení před desátou večer není v Pardubicích úplně obvyklé a tak se hlídka do centra města vydala slova oznamovatele prověřit. Jak se strážníci na vlastní oči (bohužel) přesvědčili – oznamovatel nelhal.

V domovní chodbě našli strážníci dotyčného muže sedět v koši na prádlo. Od pasu dolů byl skutečně nahý. Tato pozice je ovšem všeobecně chápána jako roztomilá pouze při focení novorozenců, nikoliv u 65letých pánů. Jistým vysvětlením tohoto jednání by mohla být dechová zkouška s výsledkem 3,16 promile. Na zbytek noci tohoto muže strážníci uložili raději na záchytce. Jeho počínání s ním budou řešit až po vystřízlivění.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice