Centrum pomoci Ukrajině bude nově fungovat jen přes den

Pardubice – Vzhledem k nižší vytíženosti Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině bylo dnes na základě doporučení krajských ředitelů policie a hasičů rozhodnuto o změně provozní doby centra. To bude od středy 30. března fungovat vždy od 7 do 19 hodin.

„Po poradě s krajskými řediteli policie a hasičů jsme se domluvili na tom, že stávající nepřetržitý režim fungování krajského asistenčního centra změníme od středy 30. března na dvanáctihodinový, a to od 7 do 19 hodin. Důvodem je stabilizovaná a nižší vytíženost centra, kdy v nočních hodinách přichází již jen nízké jednotky osob. Není tak efektivní držet přes noc kompletní personál centra. Poslední noční služba tak bude v noci z úterý na středu," uvedl hejtman Martin Netolický.

V případě nárůstu počtu zájemců o registraci v centru jsme však samozřejmě operativně připraveni opět provozní dobu rozšířit. Zatímco nejvyšší denní počet zaregistrovaných byl téměř 800 osob, tak v posledním týdnu se pohybujeme ve většině dnů pod 200 zaregistrovaných. Například v pátek 25. března se jednalo jen o 124 osob," řekl hejtman Martin Netolický s tím, že i nadále v provozní době centra bude k dispozici veškerý potřebný servis pro uprchlíky před válkou z Ukrajiny.

Autor: Barták Dominik Mgr.
Zdroj a foto: Pardubický kraj