Strážníci pomohli řidičce odjet z parkovacího místa, kde se ocitla v úzkých

Pardubice – Strážníci jsou tu pro vás a, to i když potřebujete řidiče. Nebojte, nezačali jsme podnikat v oboru autodoprava a taxi. Jen se na nás obrátila 61letá řidička, že potřebuje pomoc s vyjetím z parkovacího místa v ulici.

Ne, že by paní nedovedla řídit, ale ocitla se v úzkých. Doslovně. Z každé strany se na její vozidlo „nalepilo" jiné auto. Tak těsně, že by mezi nárazníky stěží prolezl služební jezevčík, kdybychom nějakého ovšem měli. Takto hlídce nezbylo, než si vystačit s odhadem šířky jezevčíka a začít konat. S laskavým svolením majitelky vozidla jeden ze strážníků usedl za volant a druhý převzal roli přesného přibližovacího radaru, protože automobil staršího data nebyl opatřen touto elektronickou vymožeností.

Za pomocí četných otáček motoru a volantu a předstírání skromného rybáře, který ukazuje délku úlovku, se podařilo auto vysvobodit ze zakletí těsného místa a bez ztráty kytičky. Strážníci poté předali auto zpět a popřáli dámě poklidnou další jízdu. A výzvou pro nepřítomného řidiče ocenili jeden z vozů, který zaparkováním před vjezdem do domu tuto situaci zavinil. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice