Steampunkové účesy, make-up a malby na tělo. To byl lanškrounský Kalibr Cup 2024

Orlickoústecko – Sportovní hala Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Lanškroun byla ve čtvrtek 8. února dějištěm 24. ročníku mezinárodní soutěže žáků středních škol ve čtyřech disciplínách – účesová tvorba, make-up, nail-art a body-art. A bylo se na co koukat. Týmy z celé republiky, Slovenska a Polska tvořily na vlasech, tvářích, tělech a nehtech vskutku extravagantní i výstřední umělecká díla.

První ročník soutěže se konal již v roce 2001. Od té doby je Kalibr Cup prestižním a oblíbeným projektem, při kterém mohou svoji kreativitu v kosmetické a kadeřnické tvorbě vyjádřit talentovaní žáci a žákyně středních škol. Téma se každý rok liší. Minule se česalo, lakovalo a malovalo na téma „Řecká bohyně".

Na vytvoření účesu a líčení mají soutěžící 60 minut, dvě hodiny jsou vyhrazeny pro nail-art a malbu na tělo. Akce se letos zúčastnilo 59 žáků. „Kalibr Cup 2024 pořádaný místní Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Lanškroun byl opět výstavou netradičních a zároveň originálních účesů, maleb a líčení. O prestižnosti kadeřnické a kosmetické mezinárodní soutěže svědčí také obrovský zájem ze strany účastníků i diváků. Zvolené téma „Steampunková jízda" fantazii meze rozhodně nekladlo. Všichni soutěžící si zaslouží můj hluboký obdiv. Vybrat a ocenit ty nejlepší výtvory bylo doopravdy složité. Poděkování patří také škole a dalším lidem, kteří se podílí na organizaci celé akce. Byl to neskutečný zážitek. Těším se, až se přijedu podívat i na další ročník," řekl krajský radní pro školství Josef Kozel s tím, že tématem dalšího ročníku by měl být swing.

Autor: Tomáš Kopecký
Zdroj a foto: Pardubický kraj