Smršť hitů míří do Přelouče

Pardubicko – Již více než třicet let působí na české hudební scéně zřejmě nejunikátnější hudební seskupení. Jeho věhlas se začal šířit na dnes již legendami opředené „prezidentské" oslavě Silvestra 1989 ve smíchovském Domě kultury Kovoprůmyslu (dnes Národní dům). Vystoupení M.T.O. Universal Praha, jak dnes zní celý název souboru, se tehdy rovnalo výbuchu nálože ekrazitu.

Za účasti dvou budoucích prezidentů, většiny členů budoucí vlády, disidentů, umělců různých oborů, stejně tak i osobností do té doby působících nuceně třeba v kotelnách, se na pomyslné výsluní dostali i mladí hudebníci, kterým do té doby zůstávaly uzamčené brány vytoužených Bratislavských lyr, Děčínských kotev. Soubor se uchýlil do částečné ilegality, kde si své zneuznání kompenzuje kopírováním slovutných kolegů, kterými byli a stále jsou Tom Jones, Frank Sinatra, Drupi, Elvis Presley, ale i Dušan Grůň, Karel Hála, Pavel Liška (pozn. pro mladší, ne ten herec) či Katapult.

Soubor působí po celá léta v téměř nezměněné sestavě, kterou tvoří vskutku mimořádné osobnosti z různých uměleckých oborů. Za nástroji a mikrofony  jsou věhlasní výtvarníci František Skála a Zdeněk Lhotský ze skupiny Tvrdohlaví, grafik a designér Aleš Najbrt, hudební pedagog Roman Fojtíček, Luděk Polifka a Jiří Kulich Novotný a v neposlední řadě členové Divadla Sklep Jiří Fero Burda, Jana Hanáková, Lenka Vychodilová a Tomáš Hanák.

Při více než čtyřhodinovém programu s výrazně divadelním přesahem mohou návštěvníci protančit střevíce, nebo jen tak poslouchat skladby z historie nedávno minulé. Jak praví slogan zvoucí na akci : „Hudba, kterou jinde neuslyšíte. Díkybohu!"

Dát dohromady volné termíny zmíněných osobností je téměř nadlidský výkon, proto není divu, že soubor vystupuje velmi sporadicky. Jejich produkce, která se uskuteční v sobotu 17.února 2024 od 19.00 hodin , považujte za mimořádnou příležitost k dobré zábavě.