Stavba centrálního příjmu v Ústí nad Orlicí finišuje…

Ústí nad Orlicí – Na počátku příštího roku bude stavebně dokončena jedna z největších staveb Pardubického kraje, a to nejen v oblasti zdravotnictví. Centrální urgentní příjem v Orlickoústecké nemocnici, který vyjde kraj na půl miliardy korun, by měl být podle informací stavby stavebně dokončen 3. ledna. Půjde-li všechno, jak má, zdravotnický provoz by měl být zahájen v dubnu.

„Na to, že se jedná o tak objemnou a složitou stavbu, probíhá realizace stavby zcela podle naplánovaného harmonogramu. Osobně jsem velmi mile překvapený, že se daří plnit nejen harmonogram, ale také rozpočet stavby. V tuto chvíli probíhají dokončovací montážní práce a začíná oživování vzduchotechniky, seřízení a další práce s tím spojené. Zároveň jsou dokončovány hrubé terénní úpravy jako parkoviště a chodníky," uvedl hejtman Martin Netolický. 

„V tuto chvíli platí, a věřím, že se během prosince nic závažného nestane, že by stavba měla být postupně předávána již v průběhu vánočních svátků a stavebně dokončena 3. ledna příštího roku. V průběhu ledna bude prostor na odstraňování případných zjištěných vad a nedodělků, což je v případě takto rozsáhlých staveb zcela běžné a následně v průběhu února a března bude urgent vybavován nábytkem a zdravotnickými technologiemi tak, aby mohl být uveden do provozu v dubnu," řekl hejtman Martin Netolický.

Stavba centrálního urgentního příjmu bude sloužit pacientům ze spádové oblasti Orlickoústecka, Litomyšlska a Svitavska. V prvním nadzemním podlaží budou vyšetřovny nebo zákrokový sálek, ale především nízkoprahový a vysokoprahový příjem. Druhý jmenovaný je využíván pro pacienty, které do nemocnice dopraví zdravotnická záchranná služba. V dalších dvou podlažích budou lůžkové části ARO a JIP. Obě oddělení navazují proskleným spojovacím krčkem na stávající budovu B, kde jsou operační sály. Druhé podlaží obsadí oddělení ARO. Poslední patro nového urgentu poslouží jako multioborová jednotka intenzivní péče.

Zdroj a foto: Pardubický kraj