„Spontánní akce jsou vždycky nejkrásnější," potvrdila kapela No Name v Pardubicích…

Pardubice – „Kdo nezpívá, nežije!" To byl hlavní motiv čtvrtečního dvojkoncertu, jenž se uskutečnil v pardubických Automatických mlýnech.

Už v 7:30 hodin ráno na něj ze slovenských Košic vyrazila „rodinná" kapela No Name v čele s bratry Timkovými. To domácí skupina Ready Kirken, která ho zahajovala, to měla přece jen o poznání blíž…

Koncert, co se neměl konat

„Tento koncert se původně neměl vůbec konat. To nám takhle jednou zavolal náš kamarád Honza Mayer, který pořádá Pardubické hudební mlýny, jestli nechceme přijet, že jim vypadla jedna akce. Tak jsme hned souhlasili, protože Pardubky prostě nemůžeme odmítnout," nechal se slyšet frontman skupiny No Name Igor Timko.

Navíc spontánní akce jsou vždycky nejkrásnější," poznamenal zpěvák a šoumen v jedné osobě, jenž po celou dobu pozorně zkoumal reakce publika a často je vtipně glosoval.

Žádná krize! Vysmátí jak lečo

„Na vašich tvářích není znát, že by byla nějaká krize. Žádná korona! Vy jste vysmátí jak lečo," podotkl a živě se zajímal o to, na co se lidé během nucené karantény zaměřovali nejvíc.

„Komu se podařilo během posledních měsíců otěhotnět," vyzvídal a reagoval i na les rukou od mužů. „I v kapele jsme na tom zapracovali. A co jste dělali vy? Já myslím, že by brzy mohlo být díky koroně 10 milionů Slováků," přispěchal s odvážným odhadem, že by se počet obyvatel u našich nejbližších sousedů mohl prý klidně zvýšit o polovinu.

Dohazovač i pro 5letého Pepíčka

Některé návštěvníky v mlýnech pak začal sám párovat. A to dokonce i pětiletého Pepíčka, který byl na živém vystoupení populární slovenské partičky poprvé v životě. „Tobě se už v tomhle věku podařilo to, co byl náš teenagerovský sen, přijít na koncert se třema holkama," smál se Igor Timko a už se mu jal „dohazovat" slečnu. Když našel v davu desetiletou, zapřemýšlel. „No, já mám také o pět let starší partnerku, ale… Ještě máte čas, chvilku počkejte," dával mladým cenné rady do života frontman skupiny No Name.

Ať vše kolem covidu netrvá věčně!

„Za 24 let, co existuje naše kapela, se toho mnoho změnilo. Čím dál častěji chodí na naše koncerty chlapi, znají naše texty a zpívají je s námi. Jak se to stalo, nevím. A nebyl to ani náš záměr," přiznal Igor Timko a hned se přímo zeptal publika, kdo víc miluje hudbu a texty této skupiny, jestli muži nebo ženy. „Ani nevíte, jak jsme si oddechli, že jsou pořád víc slyšet holky než kluci," žertoval dobře naložený umělec, který si pro čtvrteční večer zvolil z vděčnosti přezdívku Igor Arnošt z Pardubic. „Děkujeme za krásný večer, Pardubky," rozloučil se familiárně s obecenstvem, které si společně s kapelou zazpívalo celou řadu hitů, jako byly například pecky Žily, Čím to je?!, Prvá, Večnosť, Ty a tvoja sestra, Ďakujem, že si či Nie alebo Áno. „A ať vše kolem covidu netrvá věčně," uzavřel.