Kádr Dynama se rýsuje. Soupiska prošla prvním zúžením…

Pardubice – První zápas Generali Česká Cupu se kvapem blíží. V úterý proto trenérský štáb uspořádal modelové utkání, které završilo první část přípravy. Poté se soupiska HC Dynamo Pardubice dočkala prvního zúžení.

Trenéři A-týmu provedli první rozřazení hráčů. S hlavním mužstvem se doposud připravovalo 35 hráčů, z nichž někteří nyní zamíří do našeho partnerského klubu HC Stadion Vrchlabí.

„Trenéři měli od půlky června k dispozici velkou část týmu, postupně, jak se uvolňovala opatření, jej doplňovali i hráči ze zahraničí. Vzhledem k tomu, že máme letos možnost spolupráce s naším partnerským týmem ve Vrchlabí, máme kádr A-týmu hodně široký. Kvůli blížícímu se startu Generali Česká Cupu a také startu přípravy partnerského týmu HC Vrchlabí, bylo nutné provést první zúžení kádru. Hráči, kteří byli přeřazeni na soupisku Vrchlabí, budou nadále k dispozici našim trenérům formou hostování a střídavých startů. Je teď na nich, jakou pozici si vybojují v sestavě Vrchlabí. Mají možnost hrát klíčové role v kvalitní soutěži. Další zúžení proběhne v následujících týdnech," řekl člen představenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.

Do našeho partnerského mužstva po středečním rozřazovaní zamířili: Tomáš Linhart, Daniel Blažej, Jan Oliva, Vojtěch Faltys, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Michal Machač a Ondřej Rohlík.

V dosavadním průběhu přípravy se zajímavými výkony prezentoval devatenáctiletý útočník Tomáš Zeman. I ten se bude nadále připravovat s Dynamem. „Doufal jsem, že by to mohlo vyjít. Od začátku června jsem chodil s některými hráči působícími v zahraničí na led. Tréninky sledovali i trenéři Dynama a po jednom takovém tréninku mi trenér Michal Mikeska řekl, ať si přesunu věci do kabiny Pardubic," popsal svoji cestu za vysněným angažmá útočník, který se do Pardubic vrátil po dvou letech ve Finsku. V severské zemi nastupoval v juniorské soutěži v dresu Jukuritu.

„Chci zabojovat o áčko, abych hrál alespoň třetí nebo čtvrtou lajnu. Na ledě budu lítat, ale chtěl bych také tvořit hru, protože si myslím, že jsem v tom dobrý," sebevědomě dodává pardubický odchovanec.

Generali Česká Cup má v Pardubicích na programu tři zápasy základních skupin. HC Dynamo Pardubice je ve skupině C společně s Olomoucí, Hradcem Králové a Kometou Brno.

Současná soupiska HC Dynamo Pardubice:

Brankáři: Pavel Kantor, Milan Klouček, Vojtěch Nečas

Obránci: Ondřej Vála, Jan Kolář, Rhett Holland, Martin Bučko, Jan Zdráhal, Juraj Mikuš, Michal Ivan, Stěpan Zacharčuk, Michal Hrádek, Jakub Nakládal

Útočníci: Radoslav Tybor, Michal Vondrka, Robert Kousal, Matej Paulovič, Patrik Poulíček, Jan Mandát, Denis Kusý, Matěj Blümel, Vladimír Svačina, Valentin Claireaux, Ondřej Machala, Matouš Kratochvil, Lukáš Anděl, Tomáš Zeman

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE a.s.