Spolupráce Pardubice – Hradec Králové zafungovala skvěle

Pardubice – Zatímco někteří sportovní fanoušci rivalitu dvou sousedících krajských měst pociťují, strážníci nikoliv. Spolupráce s kolegy z Hradce Králové byla totiž rychlá a perfektní. Vše začalo v Pardubicích, kam na hlavní služebnu v Pernerově ulici donesl poctivý nálezce peněženku s kompletním obsahem.

Doklady, peníze, stravenky i platební karty patřily muži z Hradce Králové, takže se strážníci obrátili na stálou službu právě v tomto městě. Po předání informace se vydala královehradecká hlídka do místa mužova bydliště, kde mu předala dobrou zprávu o nalezené peněžence. Šťastný majitel nevěděl komu dřív poděkovat, jestli poslům dobrým zpráv z Hradce Králové, pardubickým strážníkům, kam si svou peněženku přijel vyzvednout nebo samotnému nálezci. My máme jasno, poděkování patří všem a jsme rádi, že v závěru pracovního týdne můžeme poslat do světa takovou dobrou zprávu. 

Rozum zlodějům chyběl, ale odvahu měli na rozdávání

Hlavně nenápadně, o to se snaží většina pachatelů protiprávního jednání. Dvojici zlodějů z našeho příběhu to ale bylo jedno. V městské části Trnová procházeli vchody a hledali hezké páry bot, které by si odnesly. Při přechodech mezi jednotlivými domy, kdy procházeli parkovištěm, navíc mlátili do stojících vozidel.

V klidném, tichém večeru rány do vozidel byly nenápadné asi jako slon v porcelánu. Není divu, že ruchu na parkovišti a podezřelého pohybu ve vchodu si všiml oznamovatel, který vyrozuměl strážníky. Při jejich příjezdu akorát vyšla dvojice zlodějů ven, zatímco jeden zůstal překvapeně stát, druhý se dal na útěk. Doběhl k nedalekému hokejbalovému stadionu, kde už cítil strážníky za zády. Na jejich výzvu k zastavení zareagoval velmi vulgárními výrazy a také jednou zcela nepochopitelnou hrozbou. Zloděj velmi subtilní postavy se postavil do bojového postavení a na dvoumetrového strážníka zakřičel „Pojď, zašlapu Tě do země!"  Okamžitě po této větě skončil zloděj na zemi a v poutech. Oba muže ve věku 19 a 23 let, kteří pod mikinou skutečně měli odcizené dámské a dětské značkové boty, strážníci předali kolegům ze státní policie k dalším úkonům. Následná kontrola nepotvrdila poškození zaparkovaných vozidel. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice