Sousedům plival na auta a psal lístečky za stěrače. Strážníci mu také vypsali jeden lístek

Pardubice – Sousedské vztahy bývají komplikovanou džunglí osudů, kde se konflikt táhnoucí se napříč patry, generacemi a rodinnými klany může pavlačemi udržovat celé roky i v případě, že pozdější generace zcela zapomenou jeho původní příčinu. Nemáte-li to štěstí bydlet na samotě u lesa, ale ve společenství dalších sousedů, nemusíme vám zdlouhavě vysvětlovat, že jako záminka může posloužit doslova cokoliv. A proto rovnou přejděme k případu, který rozplétali naši strážníci v Pardubicích.

Začalo to nadávajícím mužem, který z okna svého bytu častoval sousedy různými kletbami, zapovídajícími parkování na jím vybraném místě. Krom uhranutí z okna našel schytal nejeden řidič za stěračem svého vozu i osobní vzkaz. S podobným zážitkem se přihlásila rovněž sousedka, která krom ručně psaného lístku našla i nejednu jedovatou slinu na kapotě svého vozu. Sousedské motáky sice nevynikaly kdovíjakou literární úrovní, zato hrozby obsahovaly bezpečně. Na druhou stranu, známe i spoustu forem vzkazů trvalejšího rázu: podpisy klíčem do laku, vyryté geometrické obrazce na kapotě, upuštěná kola, či nonšalantně položená cihla na palubní desce spolu se zbytky čelního skla. Na této stupnici sousedské nenávisti se tedy podezřelý držel celkem při zemi. Hlídka měla při pátrání na výběr z analýzy DNA z četných zanechaných důkazů na zaparkovaném vozidle, ale tady nejsme v CSI Miami.

Podle příslušného okna postačilo najít příslušné bytové dveře. Po zaklepání na dřevo oddělující chodbu od interiéru bytu se nikdo neozval, ale strážníci se jen tak nedají odradit. A přišli proto zaklepat znovu, jen v čase před Večerníčkem. Tentokrát jim otevřel 44letý muž, který se k autorství četných vzkazů u vozidel svých sousedů nakonec doznal, projevil lítost a za provedené schválnosti také od strážníků obdržel také lísteček. Akorát že z pokutového bloku.

Na závěr prosíme všechny sousedy a partaje, aby především dbali psaných i nepsaných zásad poklidného soužití a případné nepřekonatelné názorové různice na téma parkování neřešili svépomocí, ale třeba s asistencí strážníků. Děkujeme a zachovejte klid.

Žádost o pomoc z Londýna vyřídili strážníci z Pardubic

Volá Londýn. Ne, nebylo to přímo z Paláce, ale možná o kousek vedle. Na operační středisko Městské policie Pardubice přišel telefonát z Londýna. Volala žena, která sháněla svou matku žijící Pardubicích, protože jí nezvedá telefon. Strážníci tedy vyjeli na udanou adresu prověřit, zda je vše all right. Bylo. Otevřela jim otevřela 79letá žena. Telefon pouze neslyšela, poděkovala a s Londýnem se už spojí sama.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice