Fantom sklepních kójí je obviněn

Pardubicko – Pardubickým kriminalistům se podařilo objasnit sérii vloupání do sklepních kójí bytových domů v Pardubicích, ke kterým docházelo od října loňského roku do února roku letošního. Má je na svědomí 51letý muž, který v uvedeném období „navštívil" celkem 13 bytových domů.

Scénář se u všech zjištěných případů opakoval. Nezjištěným způsobem a bez viditelného poškození překonal vstupní dveře bytových domů a pak už se vydal ke sklepním kójím. Vybíral si pouze ty, které měly dveře z dřevěných latí. V několika případech kóje poškodil, prohledal je, ale nic z nich neodcizil. Z jiných bral, co zde našel jako například jízdní kola, několik párů obuvi, vrtačku, lahve s alkoholem, zavařeniny, brambory a další uskladněné věci. V několika sklepích se dokonce i občerstvil. Zřejmě ho přepadla žízeň a tak vypil lák ze zavařených švestek, okurek či paprik. Před Vánocemi dokonce odcizil ze sklepní kóje i schované a již zabalené vánoční dárky. Majitelce sklepa tak způsobil nejen škodu na odcizených věcech přesahující částku téměř 17 tisíc korun, ale především další starost se sháněním nových vánočních dárků.

Bytové domy si podle jeho vyjádření vybíral náhodně. Když už se do domu dostal, pokoušel se vloupat do více sklepních kójí. Trestnou činností si vylepšoval svojí finanční situaci. Kriminalistům uvedl, že často hledal jen jídlo.

Vyšetřovatel 51letého muže obvinil z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Na odcizených věcech způsobil jejich majitelům škodu ve výši přibližně 40.000 korun. Obviněný se trestné činnosti dopouštěl i přesto, že za ni byl v posledních třech letech potrestán.

V případě pravomocného odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců až na 3 léta.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR