SOUNDTRACK festival 2020 má kompletní hlavní program…

Poděbrady – Pátý ročník SOUNDTRACK festivalu proběhne tradičně na konci prázdnin 27 – 30/08/20 ve středočeských lázních Poděbrady. Hlavní hudební program se odehraje v klimatizované mobilní koncertní hale s kapacitou 2500 míst k sezení.

Festival zahájí 27/08/2020 velkolepý koncert žijící legendy československé hudební scény Mira Žbirky, a to za doprovodu své kapely, symfonického orchestru a velkoformátové projekce. Koncertní program nazvaný „Symphonic & Film" přinese nejen řadu Žbirkových hitů, ale připomene také v netradiční formě některé milníky jeho pracovního i osobního života. „Jediný symfonický koncert v letošním roce odehrajeme právě na SOUNDTRACKU. Poprvé vystoupíme s Filharmonií Hradec Králové, pod vedením našeho dvorního dirigenta pana Adriána Kokoše. Pro diváky máme hned několik překvapení v playlistu i ve vizuálním zpracování projekcí," dodává Miro Žbirka.

Páteční koncert přenese diváky zpět do horkého léta roku 1968 a připomene nezapomenutelné písně 60. let spolu s příběhem plným lásky, barev a tance. Na hlavním pódiu poprvé ožije písničkový retrofilm režiséra Filipa Renče Rebelové, a to doslova. V originálním scénickém zpracování zazní hity jako Ššš, Pátá, Mně se líbí Bob a Oliver Twist v podání původních představitelů Zuzany Norisové, Betky Stankové, Jan Révaie a dalších. Snímek získal dva České lvy za zvuk a kostýmy a spoustu dalších ocenění. Nejkurióznějším z nich je Cena Stříbrná střela, kterou získali Zuzana Norisová a Jan Révai na 7. ročníku MFF FACE OF LOVE za nejromantičtější pár.

Zahraničním hitem festivalu bude velkoformátová projekce filmu Skyfallin Concert, druhý díl série James Bond Concert Series, vytvořený ve spolupráci s EON Productions a Metro Goldwyn Mayer Studios (MGM). Daniel Craig jako agent 007 na velkém plátně s živě provedenou hudbou v podání Filharmonie Hradec Králové a pod vedením nizozemského dirigenta Ernsta von Tiela. Ten se festivalovému publiku představil již v loňském roce jako dirigent představení Amadeus Live.

SOUNDTRACK Podebrady 2019 - Photo © Lukas Neasi
« z 5 »

SOUNDTRACK festival je vůbec první na světě, kdo toto exkluzivní představení koupil. Viděli jsme světovou premiéru v Londýně a je to pecka! Diváci se mají na co těšit," říká Michal Dvořák, ředitel festivalu.

Víkendová odpoledne v koncertní hale budou patřit milovníkům tance a pohádek.

Sobotní taneční show Hvězdy StarDance aneb Když hrdinové tančí představí známé tváře oblíbeného televizního pořadu. Tanečník a choreograf Jan Onder připravil pro festival originální choreografie v hrdinském stylu. Gabriela Koukalová, Dana Batulková, Kateřina Baďurová, Jiří Dvořák, Matěj Ruml a další hvězdy televizní soutěže se premiérově představí v rolích udatných hrdinů.

Nedělní odpoledne, Lotrando a Zubejda a osvědčené duo tvůrců Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř. Jejich písničkám vdechl pohádkový život režisér Karel Smyczek.

Vtipný scénář plný absurdních situací a dialogů doplněný již zlidovělými písněmi potěší každého, kdo si bude chtít zazpívat. Pohádkový soundtrack Jaroslava Uhlíře získal v roce 1997 nominaci na Českého lva.

SOUNDTRACK také tradičně oživí centrum města pestrým doprovodným programem, který bude pro všechny návštěvníky jako obvykle zdarma.

Fanoušci festivalu nejsou ani letos ochuzeni o oblíbené celofestivalové SOUNDTRACK Golden Passy – "all in one" aneb exkluzivní (nejen!) vstupenka pro opravdové milovníky filmové muziky. Všechna představení v kryté koncertní hale za zvýhodněné vstupné.

Předprodej vstupenek a SOUNDTRACK Golden Passu v prodeji v síti Ticketlive
www.sndtrck.cz
Facebook
Instagram
Youtube


SOUNDTRACK festival je ojedinělý zaměřením na filmovou hudbu, nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek. Pátý ročník festivalu proběhne ve dnech 27- 30/08/2020 v Poděbradech. V programu nebudou chybět domácí a zahraniční hvězdy, velké symfonické koncerty, taneční vystoupení, oblíbená filmová pohádka s živě provedenou hudbou a noční taneční afterparty. Kromě nabitého programu v koncertní hale, nabídne i atraktivní doprovodný program pro všechny návštěvníky zdarma.