Poličské strojírny modernizují zabezpečení i provoz…

Polička – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve středu Poličské strojírny, kde nejprve jednal s ředitelem společnosti Petrem Němcem a následně si prošel výrobní areál, kde se v doprovodu předsedkyně krajské regionální rady Českomoravské konfederace odborových svazů Aleny Šírové setkal se zaměstnanci. Strojírny patří mezi největší zaměstnavatele v regionu a v letošním roce si připomínají 100 let od svého založení.

„Poličské strojírny po mimořádné události v roce 2017 výrazně upravily zabezpečovací a informační systém, v čemž nadále pokračují. K tomu mimo jiné patří rozesílání textových zpráv pro samosprávy obcí, ale také zaměstnance. V areálu se také uskutečnila řada cvičení pro hasičské jednotky, jelikož v tomto prostoru je velmi důležitá místní znalost. Ve spolupráci s krajskými profesionálními hasiči a Krajským vojenským velitelstvím se i letos tato cvičení uskuteční," řekl hejtman Netolický, který se v rámci setkání se zaměstnanci zajímal o pracovní podmínky a zázemí.

Poličské strojírny byly založeny již v roce 1920 jako První vojenská muniční továrna. Jednalo se o přímou reakci na potřebu zvýšení obranyschopnosti po I. světové válce. V této době se výroba orientovala především na produkci ručních granátů a dělostřeleckého střeliva. V roce 1958 se továrna stala pobočným závodem Adamovských strojíren. Od této doby se datuje vznik strojírenské výroby. V květnu 1992 byly Poličské strojírny transformovány do akciové společnosti. Společnost se zabývá celou řadou výrobních činností a specializuje se na výrobu a prodej pneumatických prvků.

Prezentace strojiren
« z 9 »

Od roku 2007 se stává stěžejním výrobním oborem výroba pneumatických prvků a příslušenství určených k ovládání dveřních systémů dopravních prostředků hromadné přepravy osob, výroba a prodej standardních pneumatických prvků. Součástí výrobního programu jsou nadále dodávky jednotlivých komponentů s možností dodávky technologických celků v oblasti měřicí a čerpací techniky.

Důležitým oborem je zakázková strojní výroba. Poličské strojírny zaměstnávají 220 lidí, v celém areálu v Poličce pak působí okolo 500 zaměstnanců.

Zdroj a foto: Pardubický kraj